"Forbes" ujawnia najlepiej zarabiających piłkarzy. Robert Lewandowski z fortuną

Ceniony magazyn "Forbes" opublikował listę 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w 2021 roku. Liderem zestawienia jest Cristiano Ronaldo, który znalazł się tuż przed Leo Messim. Robert Lewandowski w tym rankingu zajmuje szóste miejsce.

Amerykański dwutygodnik "Forbes" co roku publikuje finansowe rankingi z listą najlepiej zarabiających osób w danych kategoriach. Zgodnie z ich wyliczeniami najlepiej zarabiającym sportowcem w 2021 roku jest Conor McGregor, który łącznie inkasuje aż 180 milionów dolarów. W zestawieniu za 2020 rok najlepiej zarabiającym piłkarzem został Leo Messi ze 126 milionami dolarów.

Zobacz wideo "Spadłem z krzesła". Robert Lewandowski pędzi pod szklany sufit [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Robert Lewandowski na szóstym miejscu w rankingu Forbesa. Najwięcej w 2021 roku zarobił Cristiano  Ronaldo

"Forbes" przygotował najnowsze zestawienie 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w 2021 roku. Dziennikarze w tym rankingu nie uwzględniali kwot transferowych i brali pod uwagę wyłącznie pensje, bonusy oraz zarobki za udział w reklamach. Czołowa dziesiątka w 2021 roku łącznie zarobiła 585 milionów dolarów - jest to kwota o 15 mln wyższa w porównaniu do tej z zeszłego roku.

Najlepiej zarabiającym piłkarzem w obecnym roku kalendarzowym jest Cristiano Ronaldo, który pod koniec okna transferowego przeniósł się z Juventusu do Manchesteru United. Reprezentant Portugalii łącznie zainkasował 125 mln dolarów. Drugie miejsce zajął Leo Messi, nowy piłkarz Paris Saint-Germain, który zarobił 110 mln dolarów. Podium uzupełnia Neymar z 95 mln dolarów. Kolejne miejsca to już spora dysproporcja w zarobkach, ponieważ Kylian Mbappe oraz Mohamed Salah mogli w tym roku liczyć na odpowiednio 43 i 41 mln dolarów.

Na szóstym miejscu w rankingu Forbesa znalazł się Robert Lewandowski, który w 2021 roku łącznie zarobił 35 mln dolarów. 27 mln to kwota uwzględniająca roczną pensję z bonusami, a osiem mln to pieniądze zarobione za udział w reklamach. "Kontrakt 33-latka wygasa w 2023 roku, a jego występy powodują liczne plotki transferowe. Po raz ostatni nie zdobył bramki dla Bayernu w lutym tego roku, a w tym miesiącu został pierwszym graczem w historii Bundesligi, który strzelił gola w 13 meczach z rzędu u siebie. Ściga się o tytuł najlepszego piłkarza na świecie nie tylko na boisku, ale też poza nim. Wprowadził na rynek swoją markę odzieży RL9, a do tego zwiększył dochody z reklam m.in Nike, Huawei czy Head&Shoulders" - argumentują dziennikarze.

Pozostałe pozycje w czołowej dziesiątce należą do Andresa Iniesty (35 mln dolarów), Paula Pogby (34 mln dolarów), Garetha Bale'a (32 mln dolarów) oraz Edena Hazarda (29 mln dolarów).

Więcej o: