Lewandowski zadedykował Złoty But legendzie. Natychmiastowa salwa braw

Robert Lewandowski odebrał Złoty But, czyli nagrodę dla najlepszego strzelca lig europejskich w poprzednim sezonie. Na gali Polak wygłosił poruszającą przemowę.

We wtorek Robert Lewandowski odebrał Złoty But, czyli nagrodę dla najlepszego strzelca sezonu 2020/21 w europejskich ligach. Napastnik Bayernu Monachium triumfował z ogromną przewagą. Polak strzelił 41 goli w Bundeslidze, dzięki czemu pobił legendarny rekord Gerda Muellera z sezonu 1971/1972 (40 bramek). Drugiego w klasyfikacji Leo Messiego napastnik Bayernu wyprzedził aż o 11 bramek, czyli 22 punkty w klasyfikacji. Trzeci był Cristiano Ronaldo z 29 trafieniami.

Zobacz wideo "Spadłem z krzesła". Robert Lewandowski pędzi pod szklany sufit [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Ceremonia wręczenia Złotego Buta Roberta Lewandowskiemu odbyła się we wtorek w muzeum klubowym Bayernu Monachium na Allianz Arenie. Na początku organizatorzy zaprezentowali, jak Polak bił w zeszłym sezonie rekord Gerda Muellera, a następnie głos zabrał prezes Bayernu Herbert Hainer. Później przemowy wygłosili Lewandowski oraz jego żona Anna.

Lewandowski z nagrodą Złotego ButaRobert Lewandowski odebrał Złoty But! "Nie myślałem, że może się to wydarzyć"

"Włożyłem mnóstwo pracy, by być w tym miejscu"

- Dedykuję tę nagrodę Gerdowi Muellerowi, którego podziwiam, ale przede wszystkim mojej żonie Annie. Jest dla mnie kluczową osobą i źródłem wielkiej motywacji - powiedział napastnik. I od razu na sali rozległy się za to wielkie brawa.

- W domu wszystkie złe myśli przestają się liczyć. Mogę koncentrować się na tym, co najważniejsze w życiu, czyli na rodzinie. Jestem bardzo szczęśliwy, że moje życie prywatne tak się ułożyło i mam ogromne wsparcie bliskich - dodał.

- Jestem bardzo dumny i szczęśliwy. Na początku minionego sezonu nie spodziewałem się, że mogę pobić legendarny rekord Gerda Muellera. Z czasem stawało się to coraz bardziej realne, a będąc kontuzjowanym na wiosnę, musiałem się skupić na pozytywnym nastawieniu.

Robert Lewandowski na gali Złotego ButaLegendy piłki nożnej gratulują Lewandowskiemu. "Dlatego się nie boję"

- Nieważne, skąd pochodzisz, jak mały i niemądry jesteś, musisz wierzyć, że osiągniesz coś wielkiego. Ja, odkąd byłem małym chłopcem, włożyłem mnóstwo pracy, by być dziś w tym miejscu - zakończył Lewandowski.

Więcej o: