Ultimatum dla UEFA! Sąd dał jej pięć dni na zmianę decyzji w sprawie Realu, Juventusu i Barcelony

UEFA musi anulować planowane sankcje dla klubów, które chciały utworzyć Superligę. Madrycki sąd wyznaczył termin. UEFA ma na to pięć dni - informuje "Marca".

48 godzin. Mniej więcej tyle trwało zagrożenie inwazją Superligi na ustalony porządek futbolu. Wielka rewolta, na której czele stali Andrea Agnelli z Juventusu i Florentino Perez z Realu Madryt, została odwołana. Lista dwunastu członków założycieli zaczęła się błyskawicznie kurczyć, zaczynając od odpływu angielskich klubów. Ostatecznie z pomysłu utworzenia własnych rozgrywek nie wycofały się jedynie Real Madryt, FC Barcelona i Juventus.

Zobacz wideo Kubiak: Niektórzy chcieliby, żeby mnie już nie było w kadrze

Te trzy kluby miały zostać surowo ukarane przez UEFA, która zapowiadała, że zostaną wykluczone z udziału w Lidze Mistrzów, nawet na dwa kolejne sezony. Ale ostatecznie okazało się, że UEFA nie ma narzędzi prawnych, by tak ukarać Real, Barcę i Juve. - Cieszymy się, że w przyszłości nie będziemy narażeni na ciągłe groźby ze strony UEFA. Pozostajemy wierni celowi, jakim jest rozwój projektu Superligi w sposób konstruktywny i wspierający, z uwzględnieniem kibiców, zawodników, trenerów, klubów, lig krajowych i międzynarodowych, stowarzyszeń i federacji - czytaliśmy w lipcowym oświadczeniu założycieli Superligi. Teraz temat powraca.

Debiut Romeo Beckhama w seniorskiej piłce. Zagrał 79 minutDebiut Romeo Beckhama w seniorskiej piłce. Zagrał 79 minut

Jak informuje "Marca", madrycki sąd nakazał europejskiej centrali futbolowej anulowania sankcji dla klubów Superligi. UEFA ma na to pięć dni. Na początku lipca Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał, by UEFA zamknęła postępowanie dyscyplinarne wszczęte przeciwko klubom Superligi. Aleksander Ceferin i spółka grozili trzem klubom karę w wysokości 100 milionów euro za nieprzestrzeganie zobowiązań.

Teraz jednak madrycki sąd oświadczył, że UEFA musi się z tego wycofać. - Nie zostało udowodnione, że UEFA przestrzegała uzgodnionych środków ostrożności. UEFA stoi poza granicami państwa prawa, otwarcie promując praktyki, które podważają zasadę wolnej konkurencji - stwierdził sędzia Manuel Ruiz de Lara.

Katar chce, aby na Mundialu wszyscy piłkarze i trenerzy byli zaszczepieniNie zaszczepiłeś się? Nie zagrasz na mundialu. Katar naciska na FIFA

"Der Spiegel" ujawnia: Trwają prace nad nową Superligą. UEFA miałaby się pod nią podczepić

Juventus, FC Barcelona i Real wciąż walczą o stworzenie rozgrywek, a nowy plan zakłada połączenie ich z rozgrywkami UEFA - informuje niemiecki "Der Spiegel". Drużyny zakontraktowały agencję lobbystów Flint po to, aby wizerunek nowych rozgrywek na świecie znacznie się poprawił. Jedna z omawianych koncepcji zakłada dwie klasy rozgrywkowe: Superligę 1 i Superligę 2. Dwie klasy rozgrywkowe oznaczają system spadków i awansów, a w obu udział brałoby po 20 klubów. Więcej info TU.

Więcej o: