Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Nie zaszczepiłeś się? Nie zagrasz na mundialu. Katar naciska na FIFA

Gospodarze przyszłorocznych mistrzostw świata naciskają, aby wszyscy uczestnicy turnieju mieli potwierdzone przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Katarczycy chcę w ten sposób możliwie jak najbardziej zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii.

Rząd Kataru ogłosił, że wszyscy kibice, którzy będą chcieli oglądać mecze na przyszłorocznych mistrzostwach świata z wysokości trybun, będą musieli mieć potwierdzenie przyjęcia dwóch dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Teraz to samo może objąć również zawodników i sztaby trenerskie zespołów, które wezmą udział w turnieju.

Zobacz wideo Dlaczego awans na mistrzostwa świata jest tak ważny? To wielkie pieniądze [Studio Biznes]

Sebastian Szymański i Jorginho. Mecz Włochy - Polska. Mapei Stadium, Reggio Emilia, Włochy, 15 listopada 2020Wielki nieobecny w kadrze Paulo Sousy. Agent wyjaśnia brak powołania. "Ma trudniej"

Rozważane są alternatywy

Jak informuje brytyjski "The Athletic", katarskie władze medyczne rozpoczęły rozmowy z FIFA i innymi zainteresowanymi stronami, aby zapewnić, że wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają dwie dawki szczepionki. "W świetle pandemii COVID-19 Katar, jako kraj gospodarza, zapewni zabezpieczenia wymagane do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich uczestników zawodów" – powiedział rzecznik FIFA w rozmowie z "The Athletic".

"Wszyscy uczestnicy muszą postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi podróży wydanymi przez władze Kataru i najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego. Pełne informacje na temat środków bezpieczeństwa COVID-19 zostaną przekazane wszystkim grupom, gdy będziemy zbliżać się do turnieju" - dodał rzecznik FIFA.

Zabraknie wielu graczy?

Z drugiej strony rozważane są także alternatywy dla obowiązkowych szczepień. Jedną z nich ma być konieczność zgłaszania przez graczy i członków sztabów szkoleniowych negatywnych wyników testów co trzy dni. Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja, że szczepionki mają być obowiązkowe, niewykluczone jest, że na mistrzostwach świata zabraknie wielu piłkarzy.

Robert Lewandowski i Erling HaalandErling Haaland wskazał aż siedmiu lepszych od siebie. Jest Robert Lewandowski

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 odbędą się w Katarze w terminie od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Mecze rozgrywane będą na ośmiu stadionach w pięciu miastach z udziałem 32 drużyn. Jedyną jak dotąd pewną gry na turnieju reprezentacją jest drużyna gospodarzy.

Więcej o: