Łamiące serca sceny po półfinałowym dramacie Polaków. Rywale przeszli samych siebie [WIDEO]

Reprezentacja Polski w amp futbolu przegrała 1:2 w półfinale mistrzostw Europy z Hiszpanią. Podsumowanie świetnego występu Polaków na tym turnieju było to, co wydarzyło się bezpośrednio po zakończeniu sobotniego meczu. "Kogo nie wzruszą te sceny, ten ma serce z kamienia..." - czytamy.

Waleczność, nieustępliwość, pokonywanie własnych barier - tym właśnie skradła serca kibiców reprezentacja Polski w amp futbolu. Choć Polacy przegrali 1:2 z Hiszpanią w półfinale mistrzostw Europy, to ich występ zostanie zapamiętany na długo. 

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Wzruszające obrazki po meczu polskich amp futbolistów. "Kogo nie wzruszą te sceny, ten ma serce z kamienia..." 

W początkowej fazie meczu obie drużyny nie potrafiły sobie stworzyć dogodnej sytuacji. W 21. minucie Hiszpanie otworzyli wynik po dobrze wyprowadzonej kontrze. Pod koniec pierwszej połowy pięknym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Łastowski. Po równie kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Castro Hiszpanie wyszli na prowadzenie 2:1. Mimo kilku prób ze strony reprezentacji Polski, mecz zakończył się takim wynikiem. Tuż po gwizdku rywale eksplodowali z radości, a polscy zawodnicy płakali na murawie. "To był epicki mecz, tym bardziej boli porażka. Finał był tak blisko..." - pisał po nim Michał Pol. 

Grę oraz postawę Polaków docenili rywale, którzy bezpośrednio po zakończeniu spotkania pocieszali załamanych zawodników. "Jesteś najlepszym piłkarzem. Jesteś mistrzem, okej" - mówił jeden z hiszpańskich piłkarzy. Polacy byli pocieszani także przez sztab szkoleniowy. "Co to byłaby za frajda zagrać jutro, wiedząc, że już masz medal. Najpierw musisz go zdobyć. Dawaj" - tłumaczył trener do załamanego zawodnika. Później reprezentanci Hiszpanii utworzyli Polakom szpaler. 

 "Kogo nie wzruszą te sceny, ten ma serce z kamienia... Widać, ile ta porażka znaczyła dla reprezentantów Polski, ale jesteśmy z nich dumni! Nasi Wojownicy!" - czytamy we wpisie opublikowanym na profilu Amp Futbol Polska

W niedzielę o godzinie 17:30 reprezentacja Polski zagra z Rosją w meczu o trzecie miejsce. Hiszpanie zagrają z Rosją w finale. 

ME w AMP FutboluDramat Polaków w półfinale mistrzostw Europy. Polały się łzy

Więcej o: