Neymar nagle wypalił w TV Globo: To nienormalne! Co muszę zrobić?

Reprezentacja Brazylii pokonała 2:0 Peru w dziewiątej kolejce eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Bramkę oraz asystę w tym spotkaniu zanotował Neymar, który cieszył się z gola z odsłoniętą koszulką. - Co muszę zrobić, żebyście mnie szanowali? - zapytał gracz PSG w TV Globo.

Neymar zdobył bramkę w meczu z Peru w 40. minucie, pokonując bramkarza rywali z bliskiej odległości. Zawodnik Paris Saint-Germain ostentacyjnie podciągnął koszulkę, aby było widać jego brzuch. Po meczu Brazylijczyk dodał zdjęcia na media społecznościowe ze swoją cieszynką z podpisem "Grubasek, ok". Były piłkarz Barcelony odpowiedział krytykom także na Instagramie. "Koszulka była o rozmiar za duża - L. Mam już normalną wagę. W następnym meczu poproszę o rozmiar M" - napisał.

Zobacz wideo Dlaczego Neymar musi płakać we Francji? [Naszym Okiem]

Neymar ostro zareagował na krytykę. "Co muszę zrobić, żebyście mnie szanowali?"

Krytykowanie Neymara przez brazylijskich kibiców pojawiła się w trakcie meczu el. MŚ przeciwko Chile, gdzie zawodnik PSG zagrał poniżej swoich umiejętności i wyglądał, jakby miał kilka kilogramów więcej. Tamtejsi dziennikarze skrytykowali selekcjonera Tite za to, że nigdy nie zdejmuje Neymara z boiska. Dodatkowo w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia piłkarza z wakacji, z których można było wywnioskować, że Brazylijczyk faktycznie ma nadwagę. 

Neymar odpowiedział na krytykę kibiców oraz dziennikarzy w rozmowie z TV Globo. Piłkarz Paris Saint-Germain nie ukrywał swojej frustracji. "Jestem najlepszym strzelcem kadry pod względem goli w eliminacjach, jestem najlepszym asystentem, a wkrótce być może wyprzedzę Pele pod względem ogólnej liczby bramek. Co muszę zrobić, żebyście mnie szanowali? To nienormalne. Spotykam się z tym od dawna, nie mam chęci udzielać wielu wywiadów, ale pojawiam się w ważnych chwilach" - grzmiał Neymar.

Jego słowa przez kibiców oraz dziennikarzy zostały odczytane jako dowód na to, że Neymar jest niedojrzałym człowiekiem. Nie należy wykluczać, że temat formy fizycznej skrzydłowego wróci przy okazji kolejnych meczów reprezentacji Brazylii. Neymar zdobył 12 goli w eliminacjach MŚ i wyprzedził pod tym względem Zico oraz Romario. Wychowanek Santosu ma 69 zdobytych bramek w meczach Canarinhos i brakuje mu dziewięciu trafień, aby przegonić Pele.

Więcej o: