Robert Lewandowski pnie się w czołówce rankingu. Goni Leo Messiego

Robert Lewandowski strzelił we wrześniowych meczach kadry trzy gole i ma już ich łącznie 72 w reprezentacji Polski. 33-latek jest coraz wyżej w klasyfikacji strzelców w kadrach narodowych.

Robert Lewandowski strzelił trzy gole w trzech wrześniowych meczach reprezentacji Polski. 33-latek najpierw trafił w wygranym 4:1 meczu z Albanią, a później dołożył dwie bramki w spotkaniu z San Marino. Kolejne gole w kadrze narodowej przybliżają go do czołówki w klasyfikacji najlepszych strzelców w reprezentacji. 

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Jak dotąd 33-latek rozegrał w narodowych 125 spotkania, w których strzelił 72 gole. Obecnie Lewandowski zajmuje w nim 13. miejsce, ale Polak ma sporą szansę, aby w najbliższych latach awansować nawet na trzecie miejsce. 

Robert Lewandowski blisko rekordu wszech czasów! Może to zrobić już we wrześniuRobert Lewandowski blisko rekordu wszech czasów! Może to zrobić już we wrześniu

Niekwestionowanym liderem jest Cristiano Ronaldo, który ma na koncie 111 goli w 180 meczach. Na drugim miejscu jest legendarny napastnik Iranu Ali Daei z 109 trafieniami na koncie, zaś podium zamyka Mokhtar Dahari z Malezji (85 goli w 135 meczach). Polak traci do niego zaledwie 13 trafień. Po drodze są jeszcze tacy zawodnicy, jak chociażby Ferenc Puskas czy Pele. Z grających piłkarzy, poza Ronaldo, jest także Leo Messi. Argentyńczyk strzelił 79 goli w barwach narodowych. W czwartek dołożył kolejne trafienia w meczu z Boliwią, co pozwoliło mu awansować na piąte miejsce w zestawieniu

Robert Lewandowski po meczu Polska - AngliaMedia: Lewandowski jako plan B dla Realu. "To miałoby sens"

Klasyfikacja najlepszych strzelców w reprezentacjach. Aktualna czołówka: 

1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 111 goli 
2. Ali Daei (Iran) - 109
3. Mokhtar Dahari (Malezja) - 85
4. Ferenc Puskas (Węgry) -  84
5. Godfrey Chitalu (Zambia) - 79
    Lionel Messi (Argentyna) - 79
7. Husajn Said (Irak) - 78
8. Pele (Brazylia) - 77 
9. Ali Mabkhout (ZEA) - 76
10. Sandor Kocsis (Węgry) - 75
      Kunishige Kamamoto (Japonia) - 75
      Bashar Abdullah (Kuwejt) - 75
13. Robert Lewandowski (Polska) - 72

Więcej o: