Messi przeszedł do historii. Pobił rekord Pelego! [WIDEO]

Argentyna pokonała Boliwię 3:0 po hat-tricku Leo Messiego, Brazylia zanotowała ósmą z rzędu wygraną w eliminacjach MŚ po zwycięstwie nad Peru 2:0, a Kolumbia uporała się z Chile 3:1 - to najciekawsze wydarzenia, do jakich doszło w strefie Conmebol.

Minionej nocy rozegrano kolejną serię gier w eliminacjach mistrzostw świata w strefie południowoamerykańskiej. Na pierwszy plan wysuwa się pewne zwycięstwo Argentyny 3:0 po trzech bramkach Leo Messiego.

Cristiano Ronaldo w Manchesterze UnitedDziennikarz odsłania kulisy transferu Ronaldo. Man United to plan B

Niesamowity mecz Messiego z Boliwią. Argentyńczyk został najskuteczniejszym strzelcem w historii południowoamerykańskiej piłki

Nowa gwiazda PSG rozpoczęła strzelanie w 14. minucie, kiedy najpierw kapitalnie założyła siatkę, mijając jednego z rywala, a potem posłała idealny, techniczny strzał na bramkę Boliwii.

Kolejne dwa trafienia Argentyńczyk zapisał na swoje konto w drugiej połowie meczu. Najpierw z bliska wykończył akcję, pokonując Carlosa Lampe, a następnie popisał się skuteczną dobitką. Messi dzięki hat-trickowi przeszedł do historii południowoamerykańskich reprezentacji.

Obecnie piłkarz ma na koncie już 79 bramek dla kadry i tym samym pobił osiągnięcie legendarnego Pelego, który w przeszłości strzelił 77 goli dla reprezentacji Brazylii. Dzięki temu wyczynowi Messi przekroczył w zawodowej karierze barierę 750 goli. Obecnie ma na koncie 751. Ponadto był to jego już siódmy hat-trick w narodowych barwach i 55. w całej karierze.

Wszystkie gole Messiego z Boliwią:

W innych spotkaniach Brazylia pokonała Peru 2:0 po bramkach Evertona Ribeiro i Neymara, Kolumbia wygrała z Chile 3:1 za sprawą dubletu Miguela Borjy i trafieniu Luisa Diaza. Honorowe trafienie dla gości padło po strzale Jeana Menesesa. Oprócz tego Paragwaj po bramkach Hectora Martineza i Kaku wygrał z 2:1 z Wenezuelą, dla której jedyne trafienie zapisał Jhon Chancellor. Natomiast Urugwaj uporał się z Ekwadorem 1:0 po bramce Gastona Pereiro w doliczonym czasie gry.

Koeman komentuje transfer Griezmanna. Użył wulgarnych słówKoeman komentuje transfer Griezmanna. Użył wulgarnych słów

Po rozegraniu dziewięciu kolejek eliminacji mistrzostw świata w strefie Conmebol z kompletem 24 punktów prowadzi w tabeli Brazylia, która wyprzedza o sześć punktów Argentynę. Trzeci jest Urugwaj - 15 punktów, czwarty Ekwador - 13, a piąta Kolumbia - również 13 punktów. Przypomnijmy, że Brazylia ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Argentyną, które kilka dni temu zostało przerwane przez policję i sanepid z powodu złamania przepisów covidowych przez czterech reprezentantów Argentyny. Na mundial w Katarze awansują cztery najlepsze zespoły z grupy, a piąty zagra w barażu międzykontynentalnym.