Ben Starosta zdradził, co robi po zakończeniu kariery. "Główny cel"

Ben Starosta reprezentował Polskę na mistrzostwach świata U-20 w Kanadzie. 34-latek ma polskie i angielskie obywatelstwo, a obecnie zajmuje się ubezpieczaniem sportowców. - Dbam o ich finanse i ubezpieczam ich na wypadek kontuzji - powiedział Starosta w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Ben Starosta urodził się w Sheffield, natomiast otrzymał polskie obywatelstwo ze względu na dziadka, który wyjechał z kraju w związku z wojną. Defensor reprezentował biało-czerwonych jedynie podczas mistrzostw świata U-20 w Kanadzie w 2007 roku. Wtedy w kadrze prowadzonej przez Michała Globisza występował także m.in Wojciech Szczęsny, Dawid Janczyk, Grzegorz Krychowiak czy Jarosław Fojut.

Zobacz wideo "Kontratak siedzi w naszych głowach, ustawienie Sousy nie przyniesie wyników"

Ben Starosta nie narzeka na nudę po karierze piłkarskiej. Jest trenerem i agentem ubezpieczeniowym

Ben Starosta udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty, w którym opowiedział o swojej pracy po zakończeniu kariery piłkarskiej. Urodzony w Sheffield 34-latek nie narzeka na brak obowiązków. "Obecnie mam licencję UEFA B, ale chcę zrobić UEFĘ A. Pracuję w akademii Sheffield United. Zajmuję się też ubezpieczeniami, założyłem firmę, która ma dwie 'odnogi'. Jedna z nich odpowiada za ubezpieczanie sportowców (także tych półprofesjonalnych), dbanie o ich finanse i ubezpieczenia na wypadek kontuzji. Druga z kolei to ubezpieczenia na życie czy kapitału, także te związane z wypadkami. Tu współpracuję z wieloma klientami" - powiedział.

Starosta jasno określił, która praca jest dla niego bardziej priorytetowa. "Głównym celem jest trenerka. Nie wiem, gdzie znajdę pracę, ale mam nadzieję, że będę miał szansę pokazać ofensywny styl gry, jaki chciałbym stosować w roli trenera. Jarek Fojut jest dyrektorem sportowym, może w pewnym momencie wykonam do niego telefon?" - dodał Ben.

34-latek nadal czuje się silnie związany z Polską. Starosta grał także w Lechii Gdańsk w 2008 roku (na wypożyczeniu z Sheffield United) oraz Miedzi Legnica w sezonie 2011/2012. "Przed pandemią urządziliśmy z żoną dużą imprezę rodzinną w Łodzi, świętowaliśmy nasze małżeństwo. Chciałem przylecieć na środowy mecz z Anglią, ale pandemia mocno ogranicza i zniechęca do podróżowania. Niemniej Polska wciąż jest w moim życiu mocno obecna" - skwitował Starosta.

Więcej o: