Gwiazda PSG wyrzucona ze zgrupowania kadry. Surowa kara dla "młodego Messiego"

Młoda gwiazda Paris Sain-Germain wyrzucona ze zgrupowania reprezentacji Holandii U-19. Xavi Simons wraz z czterema kolegami złamali protokół covidowy zapraszając do hotelu kilka dziewczyn.

Według holenderskich mediów zamieszani w całą sprawę, oprócz Xaviego Simonsa, są Ar'jany Martha, Mimeirhel Benita, Naci Ünüvar i Rio Hillen. Dziennik "De Telegraaf" donosi, że najbardziej zawinili Martha i Benita, którzy byli organizatorami imprezy w swoim pokoju hotelowym. Dopiero później do dwóch kolegów z reprezentacji Holandii dołączyła pozostała trójka. 

Zobacz wideo Tak wyglądają relacje na linii Sousa-Lewandowski [SEKCJA PIŁKARSKA]

Simons odesłany do domu ze zgrupowania młodzieżowej kadry Holandii. Piłkarze poniosą większe konsekwencje swoich czynów?

"Diario Sport" dodaje, że w czasie organizacji imprezy przez Marthę i Benitę trzej pozostali piłkarze, czyli Simons, Unuvar i Hillen spędzali czas grając w gry wideo na konsoli oraz słuchając bardzo głośno muzyki. Wtedy postanowili udać się do pokoju, w którym miała przebywać dziewczyna. Zanim wrócili do swojego poprzedniego zajęcia, jeden z członków sztabu drużyny narodowej przyłapał ich na opuszczaniu pokoju. 

Kontakty z osobami z zewnątrz są zakazane z powodu pandemii koronawirusa. Selekcjoner kadry U-19 odesłał wszystkich pięciu piłkarzy do domu. Opuścili oni przegrane 0:3 spotkanie towarzyskie z reprezentacją Włoch. Nie wiadomo również, co dalej z piłkarzami, czy zostaną wobec nich wyciągnięte poważniejsze konsekwencje.

Mecz Brazylia - Argentyna na stadionie w Sao Paulo w Brazylii, 5.09.2021Alarm w reprezentacji Argentyny po skandalu w el. MŚ! Brazylijczycy mieli rację?

Xavi Simons został ogłoszony "młodym Messim", gdy jeszcze występował w szkółce FC Barcelony, dopiero później Holender trafił do młodzieżowych drużyn Paris Saint-Germain. Być może w przyszłości 18-latek będzie miał szansę zagrać z Leo Messim właśnie we Francji. Argentyńczyk dołączył do wicemistrza Francji podpisując z nim dwuletni kontrakt. Pozostali czterej piłkarze, którzy są zamieszani w aferę kadry Holandii U-19 występują w Ajaksie Amsterdam (Martha, Ünüvar i Hillen) oraz Feynordzie (Benita).

Więcej o: