Pele trafił do szpitala i wysłał wiadomość po operacji. "Wyzwanie"

- Moi przyjaciele, dziękuję za miłe wiadomości. Dziękuję Bogu za dobre samopoczucie. Zmierzę się z tym wyzwaniem z uśmiechem na twarzy i dużym optymizmem - napisał Pele na Instagramie.

Pele od 31 sierpnia jest hospitalizowany. Były piłkarz trafił do kliniki Alberta Einsteina w Sao Paulo, gdzie miał przejść rutynowe badania. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na epidemię koronawirusa. Po otrzymaniu wyników stwierdzono, że Pele musi pozostać na obserwacji. Pojawiły się plotki sugerujące, że Brazylijczyk zasłabł, natomiast szybko sam zainteresowany uciął spekulacje. "Poszedłem na rutynowe badania, których wcześniej nie mogłem zrobić ze względu na pandemię. Dajcie im znać, że nie zagram w przyszłą niedzielę" - napisał Pele.

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że Paulo Sousa nie rozkocha się w brzydkim wygrywaniu"

Pele przeszedł operację usunięcia guza. Brazylijczyk dziękuje ludziom i Bogu

Klinika Alberta Einsteina w Sao Paulo nie zabrała głosu po tym, jak postanowiła pozostawić Pele na obserwacji. Nie był zatem znany powód pozostania byłego piłkarza w szpitalu. Pele postanowił rozwiać wątpliwości za pośrednictwem Instagrama. "Moi przyjaciele, dziękuję za miłe wiadomości. Dziękuję Bogu za dobre samopoczucie i za to, że doktor Fabio oraz Miguel zadbali o moje zdrowie" - rozpoczął.

 

"W minioną sobotę przeszedłem operację usunięcia podejrzanej zmiany w prawej okrężnicy. Guz został odkryty podczas badań, o których Wam wspominałem w zeszłym tygodniu. Na szczęście już przywykłem do świętowania razem z Wami wielkich zwycięstw. Zmierzę się z tym wyzwaniem z uśmiechem na twarzy, sporym optymizmem oraz radością życia w otoczeniu miłości mojej rodziny i przyjaciół" - czytamy.

Na wiadomość Pele zareagowała m.in Ketlen Wiggers (piłkarka Santosu), Falcao (najbardziej utytułowany futsalista na świecie) czy Ronaldo Luis Nazario de Lima (pełniący funkcję prezesa Realu Valladolid). "Niech żyje Król" - napisał były napastnik Canarinhos.

Więcej o: