Poważne osłabienie Anglików w el. MŚ! Przez kontuzję nie zagra z Polską

Zawodnik Manchesteru United Jadon Sancho doznał kontuzji podczas treningu reprezentacji Anglii i opuścił zgrupowanie narodowej kadry. Z tego powodu 21-latek opuści dwa najbliższe mecze z Andorą i Polską.

Jadon Sancho, który latem tego roku przeniósł się z Borussii Dortmund do Manchesteru United za kwotę 85 milionów euro nie pomoże swojej reprezentacji w nadchodzących meczach w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. Anglik wrócił już do klubu, aby skupić się na leczeniu kontuzji.

Zobacz wideo Fragment wywiadu z Jonathanem Wilsonem. "Anglicy zawsze bali się meczów z Polską na Wembley"

Niegroźna kontuzja Jadona Sancho

Nieobecność Sancho w pierwszym reprezentacyjnym meczu z Węgrami (4:0) miała być zabezpieczeniem przed pogłębieniem urazu, którego zawodnik doznał na treningu na początku tego tygodnia. Okazało się jednak, że kontuzja jest poważniejsza niż początkowo zakładano, choć nie powinna wykluczyć go z gry na dłuższy czas.

Bohater Euro 2020 zapowiada wielki powrót na boisko! Bohater Euro 2020 zapowiada wielki powrót na boisko! "Mniej mówię, więcej pracuję"

Sztab medyczny reprezentacji Anglii ocenił, że czas absencji Sancho może wynieść kilka dni. Z tego powodu Ole Gunnar Solskjaer będzie mógł z niego skorzystać z pierwszego meczu Premier League po przerwie reprezentacyjnej przeciwko Newcastle.

Jadon Sancho nie zagra z Polską

Kontuzja Sancho oznacza, że zabraknie go podczas najbliższego spotkania reprezentacji Anglii z Andorą (5 września), a także pojedynku z reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie (8 września). Mimo to Gareth Southgate wciąż będzie miał do dyspozycji 23 zawodników na oba te starcia.

Jadon Sancho zadebiutował w narodowych barwach 12 października 2018 roku w meczu z Chorwacją (0:0). Od tamtego czasu rozegrał dla reprezentacji 22 mecze, w których strzelił trzy bramki.

Rafał GikiewiczPolski bramkarz punktuje Paulo Sousę. "Nigdy mnie nie widział"

Po czterech kolejkach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata reprezentacja Anglii zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy I z kompletem 12 punktów. Na drugim miejscu znajduje się reprezentacja Polski (siedem punktów), a na trzecim Węgry (również siedem punktów).

Więcej o: