Cudowny gol młodego Polaka. Reprezentacja U21 wygrywa na wyjeździe

Reprezentacja Polski do lat 21 od zwycięstwa rozpoczęli eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Drużyna Macieja Stolarczyka pokonała na wyjeździe Łotwę 2:0 po golach Michała Skórasia i Łukasza Poręby. Szczególnie trafienie pomocnika Zagłębia Lubin było niezwykle efektowne!

Młodzi piłkarze Macieja Stolarczyka (z rocznika 2000 i młodsi) w tegorocznych eliminacjach trafili do jednej grupy z Niemcami, Węgrami, Izraelem, Łotwą i San Marino. Aby nie skomplikować swojej sytuacji już na samym starcie, musieli oni wygrać w Jelgavie z reprezentacją Łotwy.

W składzie na to spotkanie znaleźli się tacy piłkarze, jak Mateusz Bogusz, Sebastian Walukiewicz, Adrian Benedyczak czy Jakub Kiwior. Mimo to Polacy w pierwszej połowie meczu z Łotyszami mieli ogromne problemy, a pierwszą naprawdę dobrą sytuację stworzyli sobie dopiero w 41. minucie, gdy Benedyczak zdołał nawet minąć bramkarza rywali, ale jego uderzenie zablokował tuż przed linią bramkową Uldrikis.

Po przerwie Biało-Czerwoni byli już skuteczniejsi i w 55. minucie zdołali otworzyć wynik. W polu karnym dobrze zachował się Łukasz Poręba, który dostrzegł niepilnowanego Michała Skórasia, a ten technicznym strzałem pokonał łotewskiego bramkarza.

Piłkarze Macieja Stolarczyka nie zamierzali na tym poprzestać. Niedługo później w poprzeczkę trafił aktywny Benedyczak. Gola na 2:0 udało się jednak strzelić dopiero w 86. minucie, gdy fenomenalnym strzałem w stylu "spadającego liścia" popisał się Łukasz Poręba, który w ten sposób do asysty dołożył także bramkę.

W pozostałych meczach grupy B Niemcy pokonali pewnie San Marino 6:0, a Węgry nieoczekiwanie przegrały u siebie z Izraelem 1:2. Kolejny mecz młodzieżówka rozegra we wtorek, gdy na Arenie Lublin zmierzy się właśnie z Izraelem.