Riquelme zapowiada powrót Messiego do Barcelony. "Tu zakończy karierę"

- Wierzę, że Leo Messi wróci do Barcelony i w Katalonii zakończy karierę - tak serwis football-espana.ne cytuje Juana Romana Riquelme.

34-letni Lionel Messi był bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów w historii futbolu. Argentyńczyk, wychowanek słynnej La Massi, opuścił Barcelonę po ponad 15 latach. - To jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, które przeżył ten klub. Ale na koniec się pogorszyła. Takie jest życie. Rozczarowanie było wielkie i zrozumiałe, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ale wciąż darzę go takim samym szacunkiem - mówił Joan Laporta, prezydent FC Barcelony, tuż po tym, jak Messi podpisał dwuletni kontrakt z Paris Ssaint Germain. W umowie laureata sześciu Złotych Piłek jest zawarta opcja przedłużenia go o rok. 

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Według doniesień brytyjskiego brukowca "Daily Mirror", David Beckham namawia Messiego na przenosiny do Interu Miami. Argentyńczyk miałby się przenieść za ocean w 2023 roku. Od wielu lat spekuluje się, że skrytym marzeniem Messiego jest zakończenie kariery w Newell's Old Boys, czyli klubie, gdzie stawiał pierwsze kroki. Swoimi przemyśleniami na temat kariery Messiego podzielił się Juan Roman Riquelme, były reprezentant Argentyny i zawodnik Barcelony

Bohater reprezentacji może zmienić klub. Bohater reprezentacji może zmienić klub. "Jest zapewnienie Zahaviego"

- Wszyscy jesteśmy podekscytowani tym, że Messi zagra z Kylianem Mbappe i Neymarem. Jeśli teraz PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to nie zrobi tego nigdy. Ale wydaje mi się, że Messi tego dokona. A jak tego dokona, to wierzę, że wróci do Barcelony. I w Katalonii zakończy karierę - serwis football-espana.ne cytuje Riquelme.

Messi brutalnie sfaulowanyBestialski atak na Leo Messiego. Tylko cud uratował jego karierę [WIDEO]

Ile Francja zarobi na transferze Messiego?

Wyliczyć to postanowili dziennikarze "Le Point". Zgodnie z ich informacjami wspomniany zwrot 147 mln euro Skarb Państwa otrzyma przez podatki, jakie będzie musiał w ramach kontraktu z Leo Messim odprowadzić Paris Saint-Germain. Francuskie media piszą, że Leo Messi ma zarabiać ponad 64 mln euro brutto na rok. Daje to więc 40 mln euro na rękę, czyli netto. Francuskie media informują, że z tego powodu PSG będzie musiało odprowadzać rocznie 38 mln euro rocznie na ubezpieczenie zdrowotne piłkarza, a dodatkowe 10 milionów zasili Skarb Państwa. Daje to w zaokrągleniu kwotę 49 mln euro rocznie, zakładając, że Argentyńczyk wypełni swój kontrakt z klubem.

Więcej o: