Mistrzowie Europy zawiedli, ale przeszli do historii. Wyrównali rekord Brazylijczyków i Hiszpanów

Choć Włosi rozczarowali w czwartek - notując jedynie remis w starciu z Bułgarią (1:1), to i tak przeszli do historii! Zespół Roberto Manciniego wyrównał rekord Brazylijczyków i Hiszpanów w liczbie kolejnych meczów bez porażki.

Wielkim zaskoczeniem był czwartkowy mecz Włochów z Bułgarami. Piłkarze Roberto Manciniego wyszli na prowadzenie po pięknym trafieniu Federico Chiesy, ale gola na wagę remisu strzelił Atanas Iliew, występujący na co dzień w Serie B. Włosi nie zdołali do końca meczu powrócić na prowadzenie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Zobacz wideo "Najbardziej przepłacony projekt w historii polskiej piłki?". Sousa, mamy problem

"Chłopiec w ciąży. Przyjechał prosto z wakacji". Brazylijczycy kpią z Neymara po meczu z Chile

Rozczarowujący występ przybliżył jednak Włochów do rekordu liczby meczów bez porażki z rzędu. W tym momencie Squadra Azzurra nie przegrała w 35 meczach, czym wyrównała osiągniecie Brazylii (lata 1993-1996) oraz Hiszpanii (lata 2007-2009).

Włosi mogą pobić rekord Hiszpanów i Brazylijczyków

Na tym jednak nie koniec ich znakomitej passy. W niedzielę zagrają ze Szwajcarią i będą stali przed znakomitą okazją, aby przebić rekordowy wyczyn Brazylijczyków i Hiszpanów. Włosi potrzebują jedynie remisu, aby nie przegrać 36 meczów z rzędu i ustanowić nowy rekord, który będą mogli śrubować w kolejnych spotkaniach.

Lewandowski w czołówce strzelców el. MŚ 2022. Polaka wyprzedza tylko jeden piłkarz Lewandowski w czołówce strzelców el. MŚ 2022. Polaka wyprzedza tylko jeden piłkarz

Włosi są na prowadzeniu w grupie C. W czterech meczach zdobyli 10 punktów, notując trzy zwycięstwa i remis. Na drugim miejscu są Szwajcarzy, którzy rozegrali do tej pory tylko dwa mecze, obydwa wygrywając.

Więcej o: