Sensacja była blisko! Rewelacja azjatyckich eliminacji znów zaskoczyła

Arabia Saudyjska pokonała Wietnam 3:1 w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Wietnamczycy byli jednak blisko sprawienia sensacji, ale o porażce zdecydowała czerwona kartka.

Reprezentacja Wietnamu zaskoczyła i osiągnęła ogromny sukces w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Wietnamczycy przeszli drugą rundę azjatyckich eliminacji i dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie awansowała do kolejnego etapu. Jest to zdecydowanie historyczny sukces wietnamskiej piłki

Wietnamczycy byli blisko sprawienia kolejnej niespodzianki. Zdecydowała czerwona kartka

W czwartek natomiast reprezentacja Wietnamu rozpoczęła rywalizację w trzeciej rundzie azjatyckich eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Wietnamczycy trafili do grupy A, w której trafili na Arabię Saudyjską, Australię, Chiny, Japonię i Oman.

W pierwszym spotkaniu reprezentacja Wietnamu zmierzyła się na wyjeździe z Arabią Saudyjską i po raz kolejny była bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Wietnamczycy objęli prowadzenie już w 3. minucie spotkania dzięki trafieniu Nguyena Quang Hai i bardzo dobrze radzili sobie z prowadzącymi grę gospodarzami.

Wszystko zmieniło się jednak na początku drugiej połowy spotkania. W krótkim czasie dwie żółte kartki dostał Do Duy Mahn, co oznaczało, że musi opuścić boisko. Od tej pory gra Wietnamczyków się posypała. Arabia Saudyjska strzeliła trzy bramki i wygrała ostatecznie 3:1.

Wietnamczycy pokazali jednak po raz kolejny, że nie zamierzają łatwo składać broni i będą walczyć o dwa pierwsze miejsca dające bezpośredni awans czy chociaż o trzecie miejsce dające grę w czwartej rundzie eliminacji.