Piłkarz Chelsea wywołał oburzenie w kraju. "Nie do przyjęcia. Jesteś albo nie"

Hakim Ziyech nie został powołany na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Maroka. Selekcjoner kadry Vahid Halilhodzić zdradził, że powodem jest niesubordynacja zawodnika Chelsea, który odmówił występu w meczu towarzyskim pod pretekstem kontuzji, mimo że był zdolny do gry.

W czasie wrześniowej przerwy na kadry rozpoczęła się druga runda eliminacji mistrzostw świata 2022 w strefie afrykańskiej. Jednym z faworytów do awansu na zbliżający się mundial jest Maroko, które znalazło się w grupie z Gwineą, Gwineą Bissau oraz Sudanem. W dwóch najbliższych meczach zespołu na pewno nie wystąpi największa gwiazda Hakim Ziyech. Piłkarz Chelsea nie został powołany na zgrupowanie reprezentacji, a powody zaskakującej decyzji zdradził selekcjoner Vahid Halilhodzić. 

Zobacz wideo To jest geneza porażki Polski na Euro 2020

Selekcjoner kadry Maroka skrytykował Ziyecha: Dla mnie reprezentacja jest ponad wszystko

Brak powołania to kara za niedopuszczalne zachowanie zawodnika podczas ostatnich meczów kadry. Ziyech przyjechał na czerwcowe zgrupowanie spóźniony, a także odmówił występu w meczu towarzyskim pod pretekstem kontuzji. Po wykonaniu badań okazało się, że zawodnik był zdolny do gry. Ziyech odmówił także brania udział w rozgrzewce w czasie meczu z Burkiną Faso, gdyż był niezadowolony z roli zmiennika. 

- Jako lider zespołu musisz być wzorem do naśladowania Dla mnie reprezentacja narodowa jest ponad wszystko. Dla mnie takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Z drużyną narodową nie da się oszukiwać. Jesteś tam w 100 procentach, albo nie - skomentował Vahid Halilhodzić. 

Chelsea odmówiła komentarza w tej sprawie, uznając, że jest to sprawa wewnętrzna kadry narodowej. Piłkarz również nie odniósł się do tego publicznie. Ziyech wstawił na Instagrama emotikon płaczącej ze śmiechu buzi na czarnym tle, po tym, jak pojawiła się informacja o powołaniach na mecze kadry. Można domniemywać, że w ten sposób odniósł się do całej sprawy. 

Hakim Ziyech ma na koncie 35 meczów w reprezentacji Maroka, w których strzelił 18 goli. W kadrze narodowej debiutował w 2015 roku, wraz z zespołem występował na mistrzostwach świata 2018 w Rosji., 

Więcej o: