Reprezentacja Malty przeszła do historii futbolu. Pierwsze takie zwycięstwo w el. MŚ

Reprezentacja Malty przeszła do historii piłki nożnej, odnosząc pierwsze domowe zwycięstwo w swojej historii w eliminacjach mistrzostw świata. Pokonała 3:0 Cypr i była to jej najwyższa wygrana, biorąc pod uwagę eliminacje MŚ i Europy.

Do historycznego zwycięstwa Malty przyczynili się strzelcy goli - Cain Attard w 44. minucie i 54. minucie oraz Joseph Mbong w 46. minucie. Gospodarze mieli ułatwione zadanie od 40 minuty, gdy za dwie żółte kartki wyleciał z boiska zawodnik reprezentacji Cypru - Costas Soteriou.

Polska-Albania. Biało-czerwoni wracają do gry. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?Polska - Albania w el. MŚ 2022. Gdzie i o której oglądać?

Historyczna wygrana Malty u siebie w el. MŚ z Cyprem

Malta bierze udział w eliminacjach do MŚ od 1971 roku i dotychczas jeszcze nie zdarzyło się, aby wygrała w eliminacjach do tej imprezy w spotkaniu u siebie.

Co więcej, Malta dotychczas nigdy nie pokonała rywala w el. MŚ różnicą trzech bramek, więc wygrana 3:0 z Cyprem ma wymiar historyczny.

W el. MŚ w Katarze po czterech meczach zespół prowadzony przez Devisa Mangię ma obecnie cztery punkty i zajmuje 5. miejsce w tabeli, wyprzedzając Cypr. Tyle samo punktów ma również znajdująca się na 4. miejscu reprezentacja Słowenii. W grupie prowadzi Chorwacja przed Rosja - oba zespoły mają po 7 punktów, a trzecią pozycję zajmuje obecnie Słowacja - 6 punktów.

Takim składem ma zagrać Polska z Albanią. Dotychczasowy bohater el. MŚ 2022 na ławce?Takim składem ma zagrać Polska z Albanią. Dotychczasowy bohater el. MŚ 2022 na ławce?

W kolejnym spotkaniach el. MŚ Malta zagra 4 września na wyjeździe ze Słowenią, a następnie 7 września zmierzy się z Rosją.

Niebywały rekord Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo przeszedł do historii futbolu. Portugalczyk po spudłowanym rzucie karnym, zdobył w końcówce wygranego meczu z Irlandią 2:1 w el. MŚ dwa gole i jest samodzielnym rekordzistą w liczbie goli dla reprezentacji. Obecnie ma ich na koncie aż 111 w 180 spotkaniach. Dzięki temu wyczynowi Portugalczyk pobił osiągnięcie Irańczyka Aliego Daeiego, który ma na koncie 109 bramek dla kadry.