Cristiano Ronaldo i wszystko jasne! Niebywałe! Rekord świata. Francja i Holandia tracą punkty

Cristiano Ronaldo przeszedł do historii futbolu. Portugalczyk po spudłowanym karnym, zdobył w końcówce wygranego meczu z Irlandią 2:1 dwa gole i jest samodzielnym rekordzistą w liczbie goli dla reprezentacji.

Cristiano Ronaldo jeszcze podczas mistrzostw Europy przeszedł do historii futbolu. Zdobywając dwa gole w meczu z Francją (2:2), wyrównał światowy rekord Irańczyka Aliego Daeiego, który ma na koncie 109 bramek dla kadry.

Niesamowity rekord Ronaldo

Ronaldo rekord mógł pobić jeszcze w pierwszej połowie meczu z Irlandią. Po kwadransie zmarnował jednak rzut karny. Obronił go 19-letni Gavin Bazunu, który gra na co dzień w angielskim zespole League One (trzeci poziom rozgrywkowy) - Portsmouth.

W końcówce meczu Ronaldo jednak błyszczał. Minutę przed końcem doprowadził do remisu, a w szóstej minucie doliczonego czasu strzałem głową zapewnił wygraną Portugalii 2:1. Dla Ronaldo był to 111. gol w 180. spotkaniu reprezentacji!

Sensacją środowego dnia był remis Francuzów przed własną publicznością z Bośnią i Hercegowiną. Gospodarze od 51. minuty grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę otrzymał Jules Kounde. Punkty w debiucie Louisa van Gaala stracili Holendrzy, którzy zremisowali na wyjeździe 1:1 z Norwegią.

Warto również odnotować dwa gole Vladislavsa Gutkovskisa, napastnika Rakowa Częstochowa. Dzięki temu Łotwa wygrała u siebie 3:1 z Gibraltarem.