Cristiano Ronaldo mógł przejść do historii piłki. Ale 19-latek powiedział: Nie

Cristiano Ronaldo nie strzelił rzutu karnego w meczu Portugalia - Irlandia i nie jest samodzielnym rekordzistą w liczbie goli dla reprezentacji. W dodatku zatrzymał go 19-latek, który gra w trzeciej lidze.

Cristiano Ronaldo jeszcze podczas mistrzostw Europy przeszedł do historii futbolu. Zdobywając dwa gole w meczu z Francją (2:2), wyrównał światowy rekord Irańczyka Aliego Daeiego, który ma na koncie 109 bramek dla kadry.

To jest tak niebywałe, że nie do uwierzenia! Nick Viergever pechowcem wszech czasówTo jest tak niebywałe, że nie do uwierzenia! Nick Viergever pechowcem wszech czasów

Cristiano Ronaldo zatrzymał 19-latek z trzecioligowca

Cristiano Ronaldo miał idealną okazję do pobicia tego wyniku w środowym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Portugalia w piętnastej minucie meczu u siebie z Irlandią miała bowiem rzut karny po faulu Jeffa Hendricka. Taką decyzję podjął słoweński sędzia Matej Jugs po analizie VAR. Do piłki podszedł nowy zawodnik Manchesteru United. Uderzył mocno, w róg bramki, ale jego intencje świetnie wyczuł bramkarz i obronił. W dodatku Cristiano Ronaldo zatrzymał zaledwie 19-letni Gavin Bazunu, który gra na co dzień w angielskim zespole League One (trzeci poziom rozgrywkowy) - Portsmouth.

Jack Wilshere był oferowany klubom ekstraklasy. Jednoznaczna odpowiedźJack Wilshere był oferowany klubom ekstraklasy. Jednoznaczna odpowiedź

Niewykorzystany karny nie załamał Ronaldo. Znowu przeszedł do historii

Ostatecznie okazało się, że obroniony karny tylko trochę odłożył w czasie rekord Cristiano. Portugalczyk po raz kolejny został bohaterem. Najpierw dał swojej drużynie wyrównanie w 89. minucie (w 45. do siatki Portugalii trafił John Egan). Ronaldo był ustawiony na około 8. metrze od bramki i w swoim stylu wysoko wyskoczył do dośrodkowanej ze skrzydła piłki i głową umieścił ją w siatce, ustanawiając nowy rekord. Od tej pory jest najlepszym strzelcem w reprezentacji narodowej w historii futbolu.

Jakby tego było mało, Ronaldo jeszcze tego samego wieczora wyśrubował swój wynik. W 96. minucie strzelił drugiego gola i dał swojej drużynie bardzo ważne zwycięstwo. Obrońcy Irlandii nie wyciągnęli żadnych wniosków, bo drugi gol był praktycznie kopią pierwszego.

Portugalia jest liderem grupy A z dorobkiem 10 punktów po czterech meczach. Irlandczycy zajmują czwartą lokatę i jeszcze nie zdobyli punktu, choć też mają jeden mecz rozegrany mniej.