Wiadomo, ile Manchester United zapłacił za Ronaldo. Promocja

Informacja o transferze Cristiano Ronaldo do Manchesteru United zszokowała cały świat. Choć już oficjalnie wiadomo, że Portugalczyk ponownie zagra na Old Trafford, tajemnicza była kwota, jaką klub zapłacił Juventusowi. Angielskie media dotarły do tych ustaleń.

W piątkowe popołudnie Manchester United poinformował, że po 12 latach przerwy Cristiano Ronaldo wrócił na Old Trafford po tym, jak klub uzgodnił z Juventusem wszystkie warunki dotyczące transferu pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Portugalczyk związał się z Manchesterem United dwuletnim kontraktem, na mocy którego ma zarabiać 25 milionów euro za sezon.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Transfer Cristiano Ronaldo potwierdzony!Stało się! To już oficjalne! Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru United!

23 miliony euro za Ronaldo

36-latek musi jeszcze przejść niezbędne testy medyczne, po których weźmie udział w oficjalnej prezentacji. Angielskie media przekazały, że klub z Manchesteru zapłacił za niego 20 milionów euro, a kolejne trzy miliony będą wypłacane w zależności od realizacji ustalonych zmiennych.

Kwota wydaje się niewielka w stosunku do marketingowej wartości Ronaldo, najpopularniejszego sportwca w mediach społecznościowych. Na jej wysokość na pewno wpłynął fakt, że Juventus już wcześniej chciał się pozbyć Portugalczyka, bo chciał zaoszczędzić na jego wysokiej pensji.

Do piątkowego poranka wydawało się, że faworytem w wyścigu o podpis Portugalczyka jest Manchester City. Potem jednak okazało się, że mistrzowie Anglii nie są już zainteresowani jego sprowadzeniem. Do gry włączył się więc klub, w którym Ronaldo występował w latach 2003-2009.

Cristiano Ronaldo nie osiągnął celu w Turynie

W 2018 roku, kiedy to Ronaldo przenosił się do Juventusu, jego celem była przede wszystkim pomoc klubowi w długo wyczekiwanym zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Celu nie udało się osiągnąć, jednak 36-latek odchodzi z Turynu z bardzo dobrymi wspomnieniami, nawet pomimo nieudanych poprzednich rozgrywek.

Giełda reaguje na transfer RonaldoKreska na wykresie pionowo w górę! Giełda zareagowała na transfer Cristiano Ronaldo!

Przez trzy lata gry w Juventusie Cristiano Ronaldo rozegrał dla klubu 134 mecze we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 101 goli i zanotował 22 asysty. Dołożył do tego pięć trofeów - dwa mistrzostwa Włoch, dwa Superpuchary Włoch i jeden Puchar Włoch.

Więcej o: