Kuriozalne sceny w Rumunii. Trener nie został wpuszczony na trening [WIDEO]

CFR Cluj przegrał 1:2 w miniony czwartek z Crveną Zvezdą i nie wywalczył awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Trener Marius Sumudica dowiedział się z mediów, że został zwolniony. A pod bramą ośrodka treningowego dowiedział się, że nie zostanie wpuszczony na trening pierwszego zespołu - poinformowała Miruna Mihaela, dziennikarka ProTV Cluj.

CFR Cluj w ostatnich dwóch sezonach występował w Lidze Europy. Kolejarze w sezonie 2019/2020 zakończyli rywalizację w 1/16 finału po dwumeczu z Sevillą, a w poprzednich rozgrywkach odpadli w fazie grupowej. Rumuni liczyli na podtrzymanie passy, natomiast finalnie okazali się słabsi od Crveny Zvezdy Belgrad. Cluj zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Zobacz wideo Michniewicz: Sytuacja kadrowa jest, jaka jest. Nie chcemy już tego roztrząsać

Trener CFR Cluj nie został wpuszczony na trening. O zwolnieniu z klubu dowiedział się z mediów

Trener Marius Sumudica pojawił się w piątkowy poranek przed centrum treningowym CFR Cluj, aby poprowadzić trening swojego zespołu. 50-latek dowiedział się o zwolnieniu z tamtejszych mediów. Jak się potem okazało, wraz z trenerem Sumudicą pracę stracił prezes Marian Copilu. Szkoleniowiec nie ukrywał swojego rozczarowania w materiale wideo nagranym przez Mirunę Mihaelę, dziennikarkę ProTV Cluj.

Marius Sumudica został ogłoszony trenerem CFR Cluj 2 czerwca tego roku. Szkoleniowiec poprowadził Kolejarzy w 14 spotkaniach, w których odniósł dziewięć zwycięstw, ale też został pokonany czterokrotnie. Sumudica na brak pracy nie powinien długo narzekać, ponieważ jego osobą interesuje się turecki Kayserispor. Według informacji z rumuńskich mediów, starym-nowym trenerem Cluj ma zostać Dan Petrescu, który w sezonie 2005/2006 pracował w Wiśle Kraków.

CFR Cluj pozna swoich rywali w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy w piątek 27 sierpnia o godzinie 13:30 podczas ceremonii losowania w Stambule. Rumuni będą losowani z drugiego koszyka, w którym znajduje się m.in. PAOK Saloniki, Zoria Ługańsk czy Feyenoord Rotterdam.

Więcej o: