Janczyk wraca do piłki i zostaje bohaterem w debiucie! "Odwrócił losy meczu"

Dawid Janczyk po raz kolejny wrócił do gry w piłkę. Tym razem, debiutując w nowym klubie, został bohaterem spotkania, decydując o zwycięstwie Organic Oxygen Korony Wilkowice. - Losy meczu odwrócił wchodzący w 60. minucie z ławki rezerwowych Dawid Janczyk, który ustrzelił dla naszej drużyny dublet - poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

Dawid Janczyk od lipca 2020 roku występował w barwach LZS-u Piotrówka (liga okręgowa). Prezes klubu Ireneusz Strychacz dał olbrzymie wsparcie byłemu zawodnikowi Legii Warszawa i poza grą w piłkę zapewnił mu pracę w swojej firmie. "Zajął się jedną z najmłodszych grup młodzieżowych w klubie i dobrze się w tym zajęciu odnajduje. Bardzo mu się to spodobało" – mówił rok temu działacz.

Czesław Michniewicz traci kolejnego gracza. Pomimo choroby dostał powołanie do kadryZagrał dla Legii zaledwie 17 minut. Dostał powołanie do czołowej kadry

Janczyk był wielką nadzieją polskiego futbolu, ale niestety popadł w alkoholizm, o czym opowiadał m.in. w autobiografii "Moja Spowiedź" z września 2018 roku. Chciałem się po prostu otworzyć. I się otworzyłem, ale nie było łatwo opowiadać o totalnym upadku, chlaniu i jego konsekwencjach. Bo to jest książka głównie o tym. Nie o Janczyku piłkarzu, tylko o Janczyku alkoholiku, który przechlał swoją karierę, spadł na samo dno - opowiadał, o czym pisał dziennikarz Sport.pl Bartłomiej Kubiak.

Zobacz wideo "Grosicki wybrał dobry moment na powrót. Miał już dość tułaczki po świecie"

Dawid Janczyk po raz kolejny powrócił do gry w piłkę. Tym razem wystąpił w meczu Organic Oxygen Korony Wilkowice, występującej w wielkopolskiej lidze okręgowej. - Losy meczu odwrócił wchodzący w 60. minucie z ławki rezerwowych Dawid Janczyk, który ustrzelił dla naszej drużyny dublet - 3 pkt jadą do Wilkowic! Brawo Korona, brawo drużyna! - informuje o jego debiucie w nowym zespole profil drużyny na Facebooku.

Tobiasz Musielak, żużlowiec, a aktualnie wiceprezes Korony Wilkowice, opowiedział na antenie nSport+ o kulisach przejścia Janczyka do ich zespołu. - Mój przyjaciel Tobiasz, który zaprosił mnie do współpracy w Koronie, napisał na Instagramie wiadomość do Dawida Janczyka, czy nie chciałby pograć u nas. Dawid się zgodził. Przyjechał na rozmowy, od razu zagrał sparing, był zdecydowany - przyznał Musielak.

Legia znalazła sposób, żeby wpuścić wszystkich kibiców na 'Żyletę' w meczu ze SlaviąLegia znalazła sposób, żeby wypełnić całą "Żyletę" w meczu ze Slavią

Dawid Janczyk był wielką nadzieją polskiej piłki

Dawid Janczyk w lipcu 2007 roku był bohaterem transferu z Legii Warszawa do CSKA Moskwa za 4,2 miliona euro. Wychowanek Sandecji Nowy Sącz w trakcie kariery występował w takich klubach jak KSC Lokeren, KTS Weszło, Odra Wodzisław, FC Blaubeuren czy PFK Ołeksandria.

Więcej o: