Skandaliczne sceny podczas meczu el. Ligi Europy! "Nie chcemy ich" [WIDEO]

Tureccy kibice sprzeciwiają się przyjmowaniu uchodźców do kraju. Najpierw niezadowolenie wygłosili fani Besiktasu Stambuł, a teraz podczas eliminacji Ligi Europy podobne hasła słyszano ze strony Fenerbahce.

Zacznijmy od początku. Kilka dni temu na meczu tureckiej Super Ligi kibice Besiktasu zaczęli skandować hasła mówiące: "Nie chcemy uchodźców w naszym kraju!". Miało to miejsce podczas spotkania z Rizesporem, które drużyna ze Stambułu wygrała 3:0. Nagrania z wykrzykiwanymi hasłami trafiły do sieci i jak się okazuje, postawę tą podzielają także kibice innych tureckich klubów. 

Zobacz wideo "Niewielu polskich trenerów aż tak gruntownie analizuje swoich rywali, jak Michniewicz"

Kibice przeciwni przyjmowaniu uchodźców. Fani drużyn ze Stambułu skandują hasła

Podobne wydarzenia miały miejsce podczas czwartkowego meczu eliminacji Ligi Europy. Fenerbahce - podobnie, jak Besiktas - pokonało swojego rywala, jednak kibicom zależało także na wygłoszeniu swojego zdania. Z trybun można było usłyszeć hasła podobne do tych sprzed tygodnia, które wykrzykiwali fani Besiktasu Stambuł. - Nie chcemy uchodźców w Turcji - słychać na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych. 

W sprawie narastającej liczby imigrantów w kraju wypowiedział się również sam prezydent Recep Tayyip Erdogan. W trakcie swojego przemówienia Erdogan podkreślił, że Turcja nie powinna być "europejskim magazynem uchodźców". Podkreślano również, że obecnie w kraju przebywa blisko 5 mln obcokrajowców, z czego ponad 3,5 mln przybyło z Syrii i 300 tys. z Afganistanu

Kibice Fenerbahce mieli także powód do świętowania. Ich drużyna wygrała w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy z Helsinkami 1:0 i jest o krok bliżej od awansu do fazy grupowej. Fenomenalny trafieniem popisał się Muhammed Gümüskaya, który w 65. minucie zdobył jedynego gola dającego zwycięstwo swojej drużynie. Pomocnik zszedł na lewą nogę i z okolic 17 metra uderzył wprost pod poprzeczkę rywala. Rewanż pomiędzy obiema drużynami odbędzie się 26 sierpnia na Bolt Arena w Finlandii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.