Antonio Cassano o Złotej Piłce dla Jorginho: Byłby to skandal. Jorginho: Zgadzam się

Były włoski piłkarz Antonio Cassano ujawnił, że w rozmowie z pomocnikiem Chelsea Jorginho wyznał mu, iż jego ewentualne zdobycie w tym roku Złotej Piłki byłoby "skandalem". Reprezentant Włoch miał się zgodzić z tym stwierdzeniem.

Wśród ścisłego grona kandydatów do zdobycia tegorocznej Złotej Piłki pomocnik Chelsea, przynajmniej w teorii, wydaje się mieć największe szanse. Jorginho jest jedynym zawodnikiem, który w 2021 roku cieszył się ze zwycięstwa w Lidze Mistrzów, Superpucharze Europy i Euro 2020. Wiele jest głosów, że takie sukcesy bezapelacyjnie powinny mu zapewnić to wyróżnienie.

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Nietypowe spotkanie Cassano z Jorginho

Przeciwnego zdania jest Antonio Cassano. W rozmowie z innym byłym znakomitym zawodnikiem Christianem Vierim na kanale Bobo TV na Twitchu przyznał on, że Złota Piłka dla Jorginho byłaby czymś zaskakującym. - Pamiętasz, jak powiedziałem, że każdemu dziennikarzowi, który będzie głosował na Jorginho w kontekście Złotej Piłki należy odebrać prawo jazdy? - zapytał ironicznie Cassano.

Szokujące informacje z szatni Atalanty. Szokujące informacje z szatni Atalanty. "Przekroczył wszelkie granice. Atak"

Chwilę później 39-latek w formie anegdoty opowiedział, jak wyglądało jego spotkanie z pomocnikiem Chelsea. - Byłem na Formenterze z rodziną i w pewnym momencie poczułem dotyk. "Antonio, jesteś świetny" - usłyszałem. Odwracam się, żeby zobaczyć kto do mnie mówi. Ten zdjął okulary i maseczkę. To był Jorginho - opowiedział Cassano.

Antonio Cassano uważa, że Złota Piłka należy się Messiemu

W trakcie rozmowy były włoski piłkarz wyznał reprezentantowi Włoch, że nie powinien otrzymać Złotej Piłki, z czym Jorginho się zgodził. - Powiedziałem mu: Jorgi, czy wiesz jaki byłby skandal, gdybyś to ty otrzymał Złotą Piłkę, a nie Messi? Odpowiedział, że absolutnie się ze mną zgadza. Messi zawsze powinien ją dostawać - mówił Cassano.

Na koniec 39-latek pochwalił pomocnika Chelsea. - Teraz go podziwiam jeszcze bardziej. Rozmawialiśmy dobre 90 minut. Jest wyjątkowym facetem, bardzo inteligentnym, skromnym i uprzejmym - zakończył.

Tomasz KędzioraReprezentant Polski zmieni klub? Chce go CSKA Moskwa

Antonio Cassano zakończył piłkarską karierę w październiku 2018 roku. W trakcie swojej kariery tylko przez jeden sezon zagrał poza ojczyzną - przez półtora roku występował w Realu Madryt. Poza tym reprezentował barwy takich klubów, jak Bari, AS Roma, Sampdoria, AC Milan, Inter, Parma i Hellas Werona.

Więcej o: