Hope Solo ujawnia: Megan Rapinoe zmuszała zawodniczki do klękania

- Widziałam, jak Megan Rapinoe wręcz zmuszała zawodniczki do klękania, tylko dlatego, że ona chce walczyć o coś w jej konkretny sposób - powiedziała była bramkarka reprezentacji USA Hope Solo.

Megan Rapinoe to piłkarska mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i triumfatorka ubiegłorocznej "Złotej Piłki". W 2020 roku Amerykanka bardzo mocno zaangażowała się w kwestie polityczne czy walkę z dyskryminacją  kobiet i czarnoskórych. Była bramkarka reprezentacji USA Hope Solo zaatakowała Rapinoe, twierdząc, że widziała, jak najlepsza piłkarka na świecie zmusza koleżanki z zespołu do wykonywania niektórych demonstracyjnych gestów. 

Zobacz wideo Łukasz Fabiański żegna się z reprezentacją Polski. "Ten mecz może oprawić w ramkę"

Solo oskarża Rapinoe: Widziałam, jak wręcz zmuszała zawodniczki do klękania 

- Widziałam, jak Megan Rapinoe wręcz zmuszała zawodniczki do klękania, tylko dlatego, że ona chce walczyć o coś w jej konkretny sposób. A przecież naszym prawem jako Amerykanów jest wyrażanie tego w taki sposób, jaki jest dla nas komfortowy. To wcale nie jest łatwe być teraz na pierwszym planie, gdy tak wiele politycznych kwestii otacza sportowców. Jest duża presja, a przecież najważniejsze jest i być powinno wygrywanie na boisku - powiedziała była zawodniczka w jednym z podcastów o piłce kobiecej.

Megan Rapinoe i Donald Trump "Trump nie ma nic wspólnego z Amerykanami". Rapinoe triumfuje. Już może pójść do "pie***o Białego Domu"

Solo wypowiedziała się także na temat tego, co ona sądzi na temat klękania, czyli gestu, który spopularyzowało się przed meczami w związku z akcją "Black Lives Matter". Rapinoe wykonała ten gest na znak solidarności z nierównością rasową po raz pierwszy już w 2016 roku. - Obecnie jest bardzo duża dyskusja na temat tego, czy klękać, czy nie. Wiem, że większość ludzi jest przeciwko jakiejkolwiek dyskryminacji. Pochodzę z południa, z bardzo konserwatywnej części Karoliny Północnej. Mam przyjaciół po obu stronach barykady i myślę, że klękanie jest kwestią, która tylko dzieli ludzi - powiedziała. 

Sąd odrzucił pozew amerykańskiej kadry kobiet. Sąd odrzucił pozew amerykańskiej kadry kobiet. "Jesteśmy zszokowane i rozczarowane"

Była zawodniczka odniosła się także do zaskakującego wyniku reprezentacji USA na IO w Tokio. Faworytki zajęły dopiero trzecie miejsce, wygrywając 4:3 z Australią w meczu o brąz. - Ten wynik mógłby być szokiem, ale nie musi nim być. Wszystko przez liczne kwestie wewnątrz drużyny. Są rzeczy, które powinny się zmienić, które powinny wyglądać inaczej. Coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać. Myślę jednak, że choć celem było złoto, to zespół powinien być dumny z brązowego medalu - stwierdziła Solo, szukając przyczyn gorszego wyniku. 

Więcej o: