Kolejny Polak może trafić do ligi rosyjskiej. "Dla niego to krok do przodu"

Według doniesień portalu footballtransfers.com CSKA Moskwa jest zainteresowane sprowadzeniem Tomasza Kędziory. Rosjanie są w stanie zapłacić za polskiego obrońcę 2 miliony euro.

Tomasz Kędziora od 2017 roku występuje w barwach Dynama Kijów. Przeniósł się wtedy z Lecha Poznań za 1,5 miliona euro. Od tamtej pory rozegrał w barwach ukraińskiego klubu 159 spotkań, w których strzelił sześć bramek i zaliczył 18 asyst. 

Zobacz wideo Łukasz Fabiański żegna się z reprezentacją Polski. "Ten mecz może oprawić w ramkę"

Kolejny Polak może zagrać w Rosji. Zainteresowanie ze strony CSKA

Teraz wszystko wskazuje jednak na to, że po czterech latach pobytu na Ukrainie Kędziora może zmienić klub i zostać kolejnym Polakiem w lidze rosyjskiej. Według doniesień portalu footballtransfers.com 27-letnim obrońcą zainteresowane jest CSKA Moskwa

Ludović ObraniakByła gwiazda chce zostać selekcjonerem. "Zamiast Sousy Polska powinna zatrudnić mnie"

Rosyjski klub jest w stanie zapłacić za Tomasza Kędziorę 2 miliony euro, czyli więcej niż Dynamo zapłaciło Lechowi w 2017 roku. Dla 27-latka może to być krok do przodu, ponieważ trafiłby do silniejszej ligi. Straciłby jednak szansę na grę w Lidze Mistrzów, którą miałby zapewnioną w Kijowie, ponieważ CSKA zajęło dopiero 6. miejsce w lidze w poprzednim sezonie. Oba kluby również pozostają w dobrych relacjach. Niedawno wynegocjowały ze sobą wypożyczenie z CSKA do Dynamo Illy Shkurina. 

Nicola Zalewski, zawodnik AS RomyNicola Zalewski komentuje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski. Po włosku

Od czasu przeprowadzki do Kijowa Tomasz Kędziora regularnie występuje w reprezentacji Polski, w której zadebiutował w listopadzie 2017 roku. Do tej pory zaliczył w narodowych barwach 23 występy. 

Więcej o: