Samobój Jana Bednarka w sparingu. Southampton przegrywa tuż przed ligą [WIDEO]

Jan Bednarek nie będzie miło wspominał ostatniego sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Ekipa Southampton przegrała z Athletikiem Bilbao 1:3, a reprezentant Polski ustalił wynik meczu, trafiając do własnej bramki.

Pojedynek z hiszpańskim klubem był ostatnim meczem kontrolnym "Świętych" przed powrotem Premier League. Wcześniej zespół prowadzony przez Ralpha Hasenhüttla pokonał 4:0 Cardiff, 3:1 Swansea i 1:0 Levante. Spośród tego grona Athletic Bilbao zdecydowanie wydawał się być najmocniejszym z rywali.

Franciszek SmudaDebiut Franciszka Smudy w nowym klubie skończył się pogromem. 16:0!

Pechowa bramka samobójcza Jana Bednarka

Pierwsza połowa spotkania to potwierdziła. Athletic przed zejściem do szatni prowadził 2:0 dzięki trafieniom Mikela Vesgi i Asiera Villalibre. Tuż po zmianie stron bramkę kontaktową strzelił Theo Walcott, który pojawił się na murawie kilkadziesiąt sekund wcześniej.

Choć "Święci" walczyli o doprowadzenie do remisu, ostatecznie to Athletic mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Gol na 3:1 padł w 60. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Nico Williamsa piłkę do własnej bramki skierował Jan Bednarek. Polak nie dał żadnych szans próbującemu interweniować Alexowi McCarthy'emu.

Arkadiusz Milik, Olympique Marsylia, Puchar FrancjiTrener Marsylii przekazał złe informacje ws. Arkadiusza Milika

Jan Bednarek trafił do Southampton latem 2017 roku z Lecha Poznań, a w ostatnim sezonie był filarem defensywy swojej drużyny. "Święci" zainaugurują nowy sezon Premier League w następną sobotę, kiedy to zagrają na wyjeździe z Evertonem.