Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek w nowej roli. Nie może rozstać się z Bundesligą

Łukasz Piszczek będzie występował w roli eksperta Bundesligi w Viaplay - poinformował na Twitterze Paweł Wilkowicz. - Miło będzie obserwować to nadal z bliska, choć już z innego miejsca - powiedział były reprezentant Polski.

Po jedenastu latach spędzonych w Borussii Dortmund, Łukasz Piszczek odszedł z niemieckiego klubu. Jego pożegnanie było niezwykle udane. Jego zespół sięgnął po Puchar Niemiec, a Piszczek został pożegnany jak legenda. Po końcowym gwizdku jego koledzy podrzucali go do góry, a były reprezentant Polski nie wytrzymał emocji i się rozpłakał.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Piszczek nie zawiesił jednak jeszcze butów na kołku. W czerwcu przeniósł się do LKS Goczałkowice-Zdrój, czyli klubu, w którym zaczynał swoją karierę. Dodatkowo ma tam swoją akademię, która współpracuje z Borussią Dortmund. I jak się okazuje, bo tego wszystkiego Piszczkowi doszły kolejne obowiązki. 36-latek będzie ekspertem Viaplay, nowej platformy internetowej, która od nowego sezonu będzie transmitować Bundesligę.

Grzegorz KrychowiakOficjalnie: Krychowiak już w nowym klubie! Są szczegóły i nowy numer na koszulce

"Zakończył naszą dzisiejszą konferencję, zaczyna z nami coś nowego. Witamy Łukasza Piszczka jako eksperta Viaplay w studiu Bundesligi i - rzadziej, ale jednak - europejskich pucharów" - napisał na Twitterze szef redakcji, Paweł Wilkowicz.

Łukasz Piszczek będzie ekspertem telewizyjnym

- Cieszę się, że będę mógł być dalej blisko Bundesligi, ligi, która zajmuje tak ważne miejsce w moim życiu już od 14 lat. Cieszę się też na nowe wyzwanie, nową rolę. Nadal jestem kibicem Borussii Dortmund, będę trzymał kciuki, żeby zagrała jak najlepszy sezon. Miło będzie obserwować to nadal z bliska, choć już z innego miejsca – przyznał Łukasz Piszczek.

Viaplay to nowy, poważny gracz na rynku praw telewizyjnych. Nowa platforma internetowa od przyszłego sezonu będzie transmitować spotkania nie tylko Bundesligi, ale także Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy. Do nowej redakcji dołączyli już znani dziennikarze, m.in. Mateusz Borek, Rafał Wolski, Tomasz Urban, Michał Zachodny i inni. Platforma wystartowała w Polsce 3 sierpnia.

Grzegorz BronowickiKiedyś zatrzymał Cristiano Ronaldo, dziś zagra w polskiej okręgówce. Transferowy hit

Więcej o: