Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak zmienia klub! Kontrakt podpisany, znamy szczegóły

Grzegorz Krychowiak w najbliższych dniach zmieni klub. Jak informuje rosyjski portal Championat, reprezentant Polski już podpisał kontrakt z FK Krasnodar.

Pierwsze informacje o możliwym transferze Grzegorza Krychowiaka pojawiły się kilka dni temu. - klubie panuje spory bałagan i nie wszyscy działacze popierają dyrektora sportowego Thomasa Zorna, który - według informacji dziennikarza Nobela Arustamyana - miał proponować innym rosyjskim klubom zakup kilku podstawowych piłkarzy Lokomotiwu - w tym reprezentanta Polski - pisał Dawid Szymczak ze Sport.pl >>

Zobacz wideo "Dla Świątek i Hurkacza to były igrzyska na przetarcie. Czego więcej od nich wymagać?"

Grzegorz Krychowiak będzie zarabiał 3 mln euro rocznie

Teraz Championat donosi, że pierwszym piłkarzem, który zmieni klub, jest właśnie Krychowiak. - Z naszych informacji wynika, że pożegnał się już z kolegami, a jego transfer został sfinalizowany. To z Krasnodarem Grzegorz negocjował cały czas. Wzmocni środek pola zespołu Wiktara Hanczarenki, który domagał się wzmocnienia tej pozycji od władz klubu od dłuższego czasu. Polak podpisał już trzyletni kontrakt - czytamy. Ma na jego mocy zarabiać 3 mln euro (czyli tyle samo, ile w Lokomotiwie), a jego klub dostanie za niego 1,5 mln euro.

Piękne słowa Juliana Nagelsmanna o Robercie Lewandowskim. 'Oczekuję tego'Trener Bayernu wściekły po porażce w sparingu! "Strzeliliśmy trzy gole samobójcze"

FK Krasnodar to 10. zespół poprzedniego sezonu ligi rosyjskiej (Lokomotiw zajął trzecie miejsce). Nowy klub Krychowiaka dużo lepiej poradził sobie w sezonie 2019/20, gdy zajął trzecie miejsce i zagrał w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów po wyeliminowaniu PAOK-u. W grupie E Rosjanie zajęli trzecie miejsce w grupie z pięcioma punktami - wyprzedzili Rennes, a znaleźli się za Chelsea i Sevillą.

Grzegorz Krychowiak trafił do Lokomotiwu Moskwa latem 2019 roku z PSG. Rosjanie zapłacili za niego 12 milionów euro. Polak rozegrał w barwach klubu 109 spotkań, w których strzelił 23 goli i 15-krotnie asystował. Z Lokomotiwem zdobył wicemistrzostwo Rosji.

Więcej o: