Nie żyje piłkarz Ajaksu Amsterdam. Zginął w wypadku samochodowym

Nie żyje Noah Gesser, 16-letni piłkarz Ajaksu Amsterdam. Młody zawodnik zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę.

Według informacji lokalnych mediów w wypadku zginął również 18-letni brat młodego piłkarza, który prowadził samochód. Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości IJsselstein w prowincji Utrecht. Dwaj młodzi Holendrzy zderzyli się czołowo z jadącą z naprzeciwka taksówką. Udział w wypadku brał tylko kierowca taksówki, który jechał bez żadnego pasażera. Mężczyzna został przewieziony do pobliskiego szpitala. 

Zobacz wideo Największa bolączka wreszcie siatkarzy przełamana! Tylko dwie drużyny były gorsze!

Ajax Amsterdam upamiętni młodego piłkarza. Klub pogrążony w żałobie

W sobotę mają się odbyć mecze drużyn młodzieżowych Ajaksu Amsterdam, przed którymi Noah Gesser zostanie upamiętniony minutą ciszy. Zawodnicy wystąpią z czarnymi opaskami, a na terenie ośrodka treningowego klubu ze stolicy Holandii zostaną opuszczone flagi.  Noah Gesser pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Almere City FC. W 2018 roku zasilił składy Ajaksu Amsterdam. Od sezonu 2021/22 16-latek miał występować w drużynie U-17.

Zasługiwał na medal jak nikt inny. Zasługiwał na medal jak nikt inny. "Nierówne warunki. Źle patrzymy na igrzyska"

Ajax jest głęboko poruszony tragiczną śmiercią młodzieżowego zawodnika Noah Gessera. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi i najbliższymi

- napisał klub w oświadczeniu na Twitterze. 

Więcej o: