Ustawił piłkę, wziął rozbieg i strzelił. Rzut wolny Holma już jest superhitem [WIDEO]

W meczu duńskiej Superligaen pomiędzy SönderjyskE i Vejle BK jeden z zawodników gospodarzy "popisał się" kuriozalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka po strzale Emila Holma wylądowała... poza stadionem.

Kibice, którzy śledzą zmagania w polskiej ekstraklasie dość często mogą obserwować niecodzienne, a niekiedy nawet kuriozalne zagrania. W innych najwyższych ligach europejskich również zdarzają się takie sytuacje, czego dowodem była sytuacja z meczu drugiej kolejki duńskiej Superligaen.

Zobacz wideo Cieszynka grozy Kapustki i gol w Lopesa w 91. minucie. Słabą Legię czeka trudny rewanż

Kuriozalne uderzenie. Piłka wyleciała poza stadion

Zawodnik SönderjyskE Emil Holm w 13. minucie spotkania przeciwko Vejle BK podszedł do rzutu wolnego w odległości ponad 20 metrów od bramki rywali. Szwedzki prawy obrońca chciał pokonać bramkarza przeciwnej drużyny strzałem z prostego podbicia.

Jego plan szybko jednak okazał się być nietrafiony. Piłka po strzale 21-latka poszybowała wysoko nad bramką, wylatując nawet poza stadion. Co prawda obiekt w mieście Haderslev jest dość niski, jednak oddanie takiego uderzenia wymagało od zawodnika sporych umiejętności.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem SönderjyskE 1:0 po bramce Victora Ekaniego. Klub Emila Holma po dwóch kolejkach duńskiej Superligaen zajmuje czwarte miejsce. Vejle BK z kolei zamyka ligową stawkę z zerowym dorobkiem punktowym.

Więcej o: