Legendarny reprezentant Szwecji wywołał zadymę przed restauracją. Szybko pożałował

88-krotny reprezentant Szwecji, Andreas Granqvist, był zamieszany w bójkę, do jakiej doszło w sobotni wieczór w mieście na południu kraju. - Przepraszam. Dopuściłem do sytuacji, która nigdy nie powinna mieć miejsca - powiedział Granqvist.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w mieście na południu Szwecji, gdy Andreas Granqvist wraz z grupą znajomych chciał wejść do restauracji. 88-krotny reprezentant Szwecji nie został jednak wpuszczony do środka przez ochroniarza. Jeden ze znajomych Granqvista chciał na siłę ominąć ochroniarza, co rozpoczęło awanturę pod restauracją.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

- Na początku myślałem, że to tylko jakieś żarty, ale szybko zorientowałem się, że Granqvist zachowuje się jak szaleniec i jest kompletnie pijany. Ochroniarz nie chciał wpuścić go do środka, co mocno go zdenerwowało. Zaczął się z nim szarpać, a gdy do zamieszania dołączył drugi ochroniarz, zaczęła się poważna bójka - w rozmowie z Expressen.se powiedział jeden ze świadków zdarzenia.

"Dotknij mnie ku**a jeszcze raz"

Awantura pod restauracją nie zakończyła się dobrze dla Granqvista. Po jednym z ciosów upadł, a gdy wstał, przed poszukiwaniem rewanżu powstrzymywali go jego znajomi. "Dotknij mnie ku**a jeszcze raz" - miał krzyczeć Granqvist do jednego z ochroniarzy.

Hugo Millan, 14-letni motocyklistaTragiczny wypadek na torze z udziałem Polaka. Nie żyje 14-letni motocyklista

Chociaż początkowo ani klub, ani właścicielka restauracji nie chcieli skomentować tego, co zdarzyło się w sobotni wieczór, to ostatecznie w niedzielę rano Helsingborgs IF potwierdził, że w zamieszaniu brał udział Granqvist.

- Przepraszam. Dopuściłem do sytuacji, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Bardzo mi przykro z tego powodu i biorę na siebie całą odpowiedzialność. Już skontaktowałem się z osobą, z którą doszło do zamieszania oraz właścicielką restauracji. Obie przeprosiłem - stwierdził Szwed.

Michał Kubiak i Paweł Zatorski po awansie do finału Ligi Narodów 2021Najnowsze informacje ws. Michała Kubiaka. Wiadomo, co dolega siatkarzowi

36-letni Granqvist w przeszłości grał m.in. w Wigan Athletic, Groningen, Genoi i Krasnodarze. Zawodnik był nawet w szwedzkiej kadrze na Euro 2020, jednak nie zagrał w niej ani minuty, gdyż już przed turniejem wiadomo było, że w zespole odpowiadać będzie jedynie za atmosferę i służenie młodszym kolegom doświadczeniem. Niedawno doświadczony zawodnik oficjalnie ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Szwedzi byli grupowym rywalem Polaków na Euro 2020. Po porażce 2:3 w ostatnim meczu fazy grupowej nasza drużyna pożegnała się z turniejem.

Więcej o: