Wytypowano faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Hiszpanie pominęli Lewandowskiego

Od jakiegoś czasu trwają dywagacje na temat tego, który z zawodników najbardziej zasłużył na zdobycie Złotej Piłki za ostatni rok. Do całej sprawy włączyli się dziennikarze magazynu "Marca", którzy wytypowali swojego faworyta.

Zakończenie Euro 2020 wywołało spory napływ ekspertyz i analiz, które mają wyjaśnić kto w największym stopniu może liczyć na zdobycie Złotej Piłki. Po zwycięstwie Włochów pojawiły się głosy, że dość niespodziewanym faworytem może być Jorginho, który poza mistrzostwem Europy wygrywał w Lidze Mistrzów w koszulce Chelsea.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach Wybierz serwis

"Marca" uważa, że Złotą Piłkę powinien otrzymać Leo Messi

Dziennikarze madryckiego dziennika są jednak innego zdania. Według nich faworytem do zdobycia wyróżnienia jest Leo Messi, który w przeszłości już sześciokrotnie otrzymywał statuetkę od redakcji "France Football".

- Po wygraniu Copa America z Argentyną nikt inny nie zasługuje na Złotą Piłkę tak, jak Messi. Nie możemy zapominać, że barcelońska "dziesiątka" miała najwięcej goli w La Liga i wygrała Puchar Króla. Messi to zdecydowanie najlepszy gracz swojego pokolenia i prawdopodobnie wszech czasów - argumentuje "Marca".

Magazyn pominął Roberta Lewandowskiego

"Marca" zwróciła także uwagę na dwóch mistrzów Europy, czyli Jorginho i Giorgio Chielliniego. - Jorginho jest najczęściej wymienianym kandydatem, ponieważ poza EURO wygrał także Ligę Mistrzów. Mimo wszystko, to Messi powinien zdobyć siódmą Złotą Piłkę - wskazali hiszpańscy dziennikarze.

Wśród wszystkich wymienionych kandydatów magazyn kompletnie pominął Roberta Lewandowskiego. Pomimo wygrania z Bayernem Monachium rozgrywek niemieckiej Bundesligi, na Euro 2020 reprezentacja Polski wypadła bardzo słabo, co najwyraźniej było dla hiszpańskich dziennikarzy kluczowe przy ustalaniu faworytów Złotej Piłki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.