Rewolucyjne zmiany w przepisach piłki nożnej? FIFA wydała oświadczenie

FIFA wydała oświadczenie, w którym zaprzeczyła, że miałaby przeprowadzić wielką rewolucję w aktualnie obowiązujących przepisach piłki nożnej. "FIFA może potwierdzić, że obecnie nie ma zamiaru testować żadnej ze zmian, o których mowa w tych raportach, oraz że zmiany te nie były omawiane ani wewnętrznie w FIFA, ani z naszymi kolegami z IFAB" - czytamy w komunikacie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

W ostatnich dniach "Mundo Deportivo" podało informację, że FIFA planuje zrewolucjonizować futbol, wprowadzając zmiany do zasad gry. Według internetowego wydania hiszpańskiego dziennika testy były dopiero w fazie wstępnej i miały się odbyć w trakcie turnieju Future of Football Cup, w którym wezmą udział młodzieżowe zespoły PSV Eindhoven, AZ Alkmaar, RB Lipsk i Club Brugge. Po zakończeniu turnieju testy miały zostać poddane szczegółowej analizie, po której zostałaby podjęta decyzja, czy FIFA w ogóle zaproponuje takie zmiany International Board w kontekście przyszłości. 

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Zmiany planowane przez FIFA miały dotyczyć czterech obszarów:

  • - czas trwania meczu 2x30 minut i zatrzymywanie zegara w trakcie przerw w grze
  • - nielimitowana liczba zmian
  • - wznawianie gry z autu nogą
  • - kara 5 minut zawieszenia za żółtą kartkę

Stanowczy komentarz organizacji FIFA w sprawie modyfikacji przepisów piłkarskich. "Obecnie nie mamy zamiaru testować żadnej ze zmian"

Okazuje się, że informacje podawane przez "Mundo Deportivo" okazały się być niezgodne z prawdą. FIFA postanowiła zareagować i wydała specjalne oświadczenie, w którym wyjaśniła, że obecnie nie ma zamiaru testować żadnych ze zmian, które zostały przytoczone w artykule w hiszpańskich mediach.

"FIFA chciałaby wyjaśnić błędne doniesienia krążące w mediach w ostatnich dniach dotyczące rzekomego zamiaru FIFA wypróbowania eksperymentalnych zmian w przepisach gry podczas turnieju młodzieżowego rozgrywanego w Holandii. FIFA może potwierdzić, że obecnie nie ma zamiaru testować żadnej ze zmian, o których mowa w tych raportach, oraz że zmiany te nie były omawiane ani wewnętrznie w FIFA, ani z naszymi kolegami z IFAB" - brzmi oświadczenie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie organizacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA