Van Dijk grzmi po słowach dziennikarza. "Całkowicie fałszywe. Wstyd, panie Mullock"

Brytyjski dziennikarz Simon Mullock oznajmił, że Virgil van Dijk jest jednym z piłkarzy, którzy w największym stopniu sprzeciwiają się zatrudnieniu Louisa van Gaala na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii. Obrońca Liverpoolu stanowczo zaprzeczył takim doniesieniom.

Po zakończeniu Euro 2020 Frank de Boer przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Holandii. Tamtejsze media uważają, że faworytem do objęcia tego stanowiska jest Louis van Gaal, który w przeszłości już dwukrotnie prowadził narodową kadrę - w latach 2000-2001 i 2012-2014.

Zobacz wideo Kibice wdarli się na finał Euro 2020

Coraz trudniejsza sytuacja Bayernu Monachium. Julian Nagelsmann alarmujeCoraz trudniejsza sytuacja Bayernu Monachium. Julian Nagelsmann alarmuje

Holendrzy rzekomo sprzeciwiają się zatrudnieniu van Gaala

Dziennikarz dziennika "The Mirror" Simon Mullock stwierdził, że perspektywa objęcia zespołu narodowego przez prawie 70-letniego trenera przeraża piłkarzy, którzy woleliby współpracować z Henkiem ten Cate. Zaledwie trzy lata młodszy Holender w przeszłości był asystentem trenerów w FC Barcelonie i Chelsea, a obecnie prowadzi Al Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zdaniem Mullocka, najgłośniejszy sprzeciw wobec rzekomego zatrudnienia van Gaala miał wyrażać obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk. Dziennikarz twierdzi, że jest on niejako liderem buntu, który ma doprowadzić do zmiany decyzji federacji.

Van Dijk stanowczo dementuje plotki

Sam van Dijk stanowczo zaprzeczył takim doniesieniom. - Ta historia jest całkowicie fałszywa. Nigdy nie było ważniejsze, by dziennikarze mówili prawdę, a nie zmyślali. Wstyd, panie Mullock - napisał na Twitterze obrońca Liverpoolu.

"Jest absolutnym numerem jeden do Złotej Piłki". Cannavaro nie ma żadnych wątpliwości

W 2021 roku reprezentacja Holandii rozegra aż siedem spotkań w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. We wrześniu Oranje zmierzą się z Czarnogórą i Turcją u siebie, a także Norwegią na wyjeździe. W październiku czeka ich wyjazdowy pojedynek z Łotwą i domowe starcie z Gibraltarem, zaś w listopadzie domowy mecz z Norwegią i wyjazdowy pojedynek przeciwko Czarnogórze.

Więcej o: