Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal podczas sparingu przed igrzyskami. Niemcy zeszli z boiska

Piłkarze reprezentacji Niemiec przedwcześnie opuścili boisko w sparingu z Hondurasem. Powodem takiej decyzji był atak rasistowski wobec jednego z nich.

Niemcy przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio. W piątek zagrali mecz towarzyski z kadrą Hondurasu w japońskim mieście Wakayama. Pojedynek rozgrywany był w nietypowej formie - trzy tercje po trzydzieści minut. Mecz nie został jednak dokończony. Został przerwany po 85 minutach gry

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Grzegorz Sandomierski wraca do Polski. Siódme wzmocnienie Górnika ZabrzeOficjalnie: Grzegorz Sandomierski wraca do ekstraklasy. Podpisał kontrakt

Rasizm w meczu Niemcy - Honduras

Niemiecki Związek Piłki Nożnej wyjaśnił na swoim profilu na Twitterze powód przedwczesnego skończenia meczu. Okazało się, że Niemcy zeszli z boisko przez atak rasistowski na Jordana Torunarighę. Grał on w tym spotkaniu w drugiej oraz trzeciej tercji. Niemieckie media piszą o zdarzeniu, ale wciąż nie wiadomo, jakie obelgi zawodnik usłyszał. 

Jordan Torunarigha to 23-letni piłkarz grający w Hercie Berlin. Urodził się w Niemczech, ale ma nigeryjskie korzenie. Z rasizmem spotkał się już po raz kolejny. W lutym ubiegłego roku podczas meczu Pucharu Niemiec z Schalke rozpłakał się i opuścił boisko. Dostał też czerwoną kartkę po kłótni z trenerem Schalke - Davidem Wagnerem. 

Podanie Lewandowskiego do MuelleraNiemcy przypomnieli zagranie Lewandowskiego. "Piękniejsza niż bramka"

Piłkarski turniej na olimpiadzie rozpocznie się 22 lipca i potrwa do 7 sierpnia. Niemcy w fazie grupowej zmierzą się z Brazylią, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Arabią Saudyjską. Honduras zagra z Nową Zelandią, Koreą Południową i Rumunią.

Więcej o: