Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hollywoodzki aktor zaskoczył na promocji serialu. Chodzi o sytuację po finale Euro

Aktor Jason Sudeikis wspiera czarnoskórych reprezentantów Anglii. Amerykanin zaskoczył swoją kreacją na promocji nowego sezonu serialu "Ted Lasso", która odbyła w Los Angeles.

Jason Sudeikis pojawił się w Los Angeles w czarnej bluzie z napisem: "Jadon, Marcus i Bukayo", co nawiązuje do młodych gwiazd reprezentacji Anglii. Według amerykańskich mediów jest to forma wsparcia ze strony aktora dla Jadona Sancho, Marcusa Rashforda oraz Bukayo Saki, którzy w finale Euro 2020 nie trafili rzutów karnych. 

Zobacz wideo Finał wstydu na Wembley! Dantejskie sceny, obraz nędzy i rozpaczy [EUROSEKCJA LIVE]

Wszyscy trzej piłkarze zetknęli się z falą krytyki - także pod kątem rasowym - po tym, jak spudłowali "jedenastki" w finale mistrzostw Europy. Ich zmarnowane rzuty karne przesądziły o porażce reprezentacji Anglii z Włochami w serii 2:3. 

Aktor wspiera reprezentantów Anglii. Miły gest ze strony Sudeikisa

Anglicy już od kilku miesięcy walczą z dyskryminacją osób czarnoskórych, stąd ich zaangażowanie w akcję "Black Lives Matter" i klękanie na murawie tuż przed gwizdkiem rozpoczynającym spotkanie. Po ostatnich wydarzeniach na wsparcie zdecydował się Sudeikis, którego gest spotkał się z pochwałami w mediach społecznościowych. 

Gwiazda Euro 2020 wciąż pozostaje bez klubu. Gwiazda Euro 2020 wciąż pozostaje bez klubu. "Nikt nie dzwonił"

"Jason Sudeikis bluzą na premierze Ted Lasso podniósł poprzeczkę dla letnich trendów modowych" - napisał na Twitterze profil FourFourTwo. "Ogrom miłość dla Jasona Sudeikisa! Bluza na dzisiejszej imprezie związanej z drugim sezon Ted Lasso pokazuje, że podobnie jak jego bohater, naprawdę rozumie, że w futbolu chodzi o ludzką dobroć" - dodał dziennikarz Roger Bennett. - "Nic, tylko szacunek dla stroju Jasona Sudeikisa" - krótko skomentował profil COPA90.

Brytyjski rząd również postanowił stanąć przeciwko rasistowskim obelgom, także tym, które pojawiają się w sieci. Według angielskich mediów użytkownicy, którzy popełnią takie przewinienie, grozi zakaz wejścia na mecz.

W serialu Ted Lasso główny aktor Jason Sudeikis wcielił się w rolę trenera futbolu amerykańskiego, który zostaje wciągnięty do zarządzania drużyną piłkarską Premier League. "To, co z pozoru wydaje się typową komedią, zyskuje na wartości dzięki zaraźliwej dobroci i niesłabnącemu optymizmowi tytułowego bohatera" - pisze dziennik "The Hollywood Reporter".

Więcej o: