Znamy pierwszego finalistę Copa America. Magiczny Neymar [WIDEO]

Reprezentacja Brazylii pokonała Peru 1:0 i została pierwszym finalistą Copa America. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Lucas Paqueta po fantastycznej asyście Neymara.

Tegoroczne Copa America weszło w decydującą fazę podobnie jak Euro 2020. W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się pierwsze spotkaniu półfinałowe. Reprezentacja Brazylii pokonała w nim Peru 1:0 i awansowała do wielkiego finału. W nim zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału pomiędzy Argentyną a Kolumbią. 

Zobacz wideo Sterling, niekochane cudowne dziecko Anglii

Brazylia pierwszym finalistą Copa America. Awans daje Paqueta po fantastycznej asyście Neymara

Od samego początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli faworyzowani Brazylijczycy. Bardzo dobre okazje marnowali jednak zarówno Neymar jak i Richarlison. Przyczynił się do tego także świetnie broniący peruwiański bramkarz Pedro Gallese, który kilkukrotnie ratował swoją drużynę. 

Dopiero po 35. minutach i sporym naporze na bramkę Peru udało się Brazylijczykom trafić do siatki. Świetną akcję przeprowadził Neymar, który wpadł w pole karne, ograł bez problemu dwóch rywali, zakładając "siatkę" i pięknie wyłożył piłkę Lucasowi Paquecie. Zawodnik Olympique Lyon nie miał problemu z wykorzystaniem świetnej okazji i pokonał świetnie spisującego się Gallese. 

Do końca spotkania niewiele się zmieniło, choć w drugiej połowie gra Peru nieco przyspieszyła. Peruwiańczyków było jednak stać tak naprawdę tylko na dwa groźne strzały Gianluki Lapaduli i Raziela Garcii. Brazylijczycy natomiast kontrolowali spotkanie do samego końca i utrzymali wynik. 

Drugie spotkanie półfinałowe Copa America pomiędzy Argentyną a Kolumbią rozpocznie się w nocy z wtorku na środę (godz. 3:00) na stadionie w Brasilii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.