Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Kamil Grabara odszedł z Liverpoolu i ma nowy klub! 5-letni kontrakt

Po rocznym wypożyczeniu do Aarhus GF, Kamil Grabara nie wróci do Liverpoolu i zostaje w Danii! Polski bramkarz podpisał pięcioletni kontrakt z FC Kopenhaga!

Kamil Grabara nie zadebiutuje w pierwszej drużynie Liverpoolu. Polski bramkarz, który był piłkarzem klubu z Anfield Road od 2016 roku i był trzykrotnie wypożyczany (dwukrotnie do duńskiego Aarhus GF, raz do angielskiego Huddersfield Town), mimo jeszcze rocznego kontraktu z Liverpoolem zdecydował się na odejście z angielskiego giganta. 

Zobacz wideo Duńczycy też zmienili trenera przed Euro 2020. Tak to się właśnie robi

Nowym klubem Grabary będzie FC Kopenhaga, z którą podpisał on pięcioletni kontrakt. Zespół ze stolicy Danii, w którym gra także Kamil Wilczek, w ostatnim sezonie zajął dopiero trzecie miejsce w duńskiej Superlidze, ze stratą sześciu punktów do swojego największego rywala - Broendby. 

- Kamil to bardzo utalentowany bramkarz z silnym charakterem i dużymi ambicjami. Nigdy nie jest usatysfakcjonowany, zawsze pcha do przodu, zarówno siebie, jak i kolegów z drużyny. Pokazał swoją wartość zarówno w Danii, jak i na wypożyczeniu w Huddersfield Town - mówił dyrektor sportowy FC Kopenhaga, Peter Christiansen.

Kamil Grabara w AarhusOficjalnie: Kamil Grabara odchodzi z Aarhus. Kończy jako bohater

- Nie mogę się doczekać gry dla FC Kopenhaga, która jest wielkim klubem nie tylko w skali Danii, ale całej Europy. Znam ten klub i stadion Parken z gry w lidze duńskiej. To świetne miejsce dla piłkarza. Przychodzę tu zdobywać tytuły i rozwijać się jako bramkarz. Wiem, że konkurencja jest bardzo silna, ale jestem gotowy do bardzo ciężkiej pracy - komentował sam Grabara, który w zeszłym sezonie zajął z Aarhus czwarte miejsce w Superlidze. Dla byłego klubu rozegrał 29 meczów ligowych, w których 9 razy zachował czyste konto i był bohaterem wygranych baraży o miejsce w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Grabara będzie w Kopenhadze występował z numerem 1. Jego rywalami o miejsce w bramce będą dwaj doświadczeni, 31-letni bramkarze - Norweg Sten Grytebust oraz reprezentant Szwecji Karl-Johan Johnsson. 

Więcej o: