Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jeden Polak nominowany do nagrody Golden Boy. I nie jest to Kacper Kozłowski

Włoski dziennik sportowy "Tuttosport" opublikował listę 100 zawodników nominowanych do zdobycia nagrody Golden Boy 2021. Jedynym polskim piłkarzem w tym zestawieniu jest Filip Marchwiński z Lecha Poznań.

Tytuł "Złotego Chłopca" jest przyznawany przez dziennik "Tuttosport" od 2003 roku. Pierwszym zdobywcą tej nagrody był Rafael van der Vaart, który wówczas bronił barw Ajaksu Amsterdam. Do głosowania uprawnionych jest 30 dziennikarzy z całej Europy, których zadaniem jest wytypowanie pięciu najlepszych zawodników. Ich wybory są punktowane w następujący sposób: 10 pkt dla najlepszego zawodnika, a pozostali otrzymują odpowiednio siedem, pięć, trzy oraz jeden. Najwięcej zwycięzców tego plebiscytu podchodzi z Francji. Nagrodę tę zdobywali: Paul Pogba (2013), Anthony Martial (2015) oraz Kylian Mbappe (2017).

Zobacz wideo Branchini: Doświadczenie Paulo i jego wizja piłki się w Polsce sprawdzą i dadzą dużo radości

Filip Marchwiński wśród 100 nominowanych zawodników do nagrody Golden Boy. Brakuje kadrowicza Paulo Sousy

Włoski dziennik sportowy "Tuttosport" opublikował listę 100 piłkarzy nominowanych do zdobycia nagrody Golden Boy 2021. Wśród nich znalazł się Filip Marchwiński z Lecha Poznań i jest on jedynym zawodnikiem z Polski na liście.

Zdecydowanie największym zaskoczeniem dla polskich kibiców jest brak Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin, który znajduje się wśród powołanych na Euro 2021. Jeżeli pomocnik wystąpi w meczu z Hiszpanią lub Szwecją, stanie się najmłodszym piłkarzem, który wystąpi na mistrzostwach Europy.

Wśród faworytów do zdobycia nagrody "Złotego Chłopca" wymienia się m.in. Jude’a Bellinghama, Masona Greenwooda, Pedriego, Floriana Wirtza, Jamala Musialę, Rodrygo Goesa czy Eduardo Camavingę. Największym nieobecnym na liście wydaje się Ansu Fati z Barcelony.

Więcej o: