Historyczny wyczyn reprezentacji Wysp Owczych. Znakomite ostatnie lata

Wyspy Owcze odniosły największą wygraną w swojej historii. Drużyna Hakana Ericsona urządziła sobie strzelanie i pokonała Liechtenstein 5:1.

Dwa gole Brandura Hendrikssona Olsena, dwa trafienia Klaeminta Olsena i jedna bramka Viljornura Davidsena zapewniły Wyspom Owczym wygraną 5:1 z Lichtensteinem, który odpowiedział tylko golem Maxa Goppela. Reprezentacja Wysp Owczych istnieje od lat 30. XX wieku, ale członkiem FIFA jest dopiero od 1988 roku. Do 7 czerwca 2021 r. najwyższą ich wygraną był triumf 3:0 nad San Marino z maja 1995 r. (lub 4:1 z Gibraltarem z 2014), dlatego poniedziałkowe zwycięstwo przejdzie do historii.

Zobacz wideo "To nie jest lider"

Kolejny Polak może trafić do Monaco. Szykuje się powrót do EuropyKolejny Polak może trafić do Monaco. Szykuje się powrót do Europy

Wyspy Owcze jeszcze nigdy nie były blisko awansu na wielką imprezę. Do tej pory największym sukcesem dla wielu kibiców była wygrana 1:0 z Austrią sprzed 30 lat. Ale ostatnie miesiące, a nawet lata, są naprawdę udane.

Od 2020 roku Wyspy Owcze wygrały już cztery spotkania. Oprócz ogrania Liechtensteinu dwukrotnie pokonali Andorę i raz Maltę. - Wygrana nad Lichtensteinem była kamieniem milowym w ich historii - napisał na Twittrze Steffen Trumpf, duński dziennikarz. 

Zinedine Zidane w zeszłym sezonie rzadko mógł liczyć na komfort przy ustalaniu składu.Media: Zinedine Zidane podjął decyzję dotyczącą swojej przyszłości!

Największą gwiazdą, a przynajmniej wycenianą na największą kwotę (650 tysięcy euro), drużyny jest Joan Símun Edmundsson, który od lipca pozostaje bez klubu, ale wcześniej wychowanek Newcastle United rozegrał ponad 50 meczów w Arminii Bielefeld.

Ojcem sukcesu wydaje się być trener Hakan Ericson, czyli 61-latek, który w przeszłości był selekcjonerem reprezentacji Szwecji. Szwed pracuje z Wyspami Owczymi od grudnia 2019 roku.

Wyspy Owcze to wulkaniczny archipelag między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Terytorium jest zależne Danii. Mieszka tam około 50 tysięcy ludzi.

Więcej o: