Pięć lat pracy i trzy finały. Niemcy znowu triumfują w młodzieżowym Euro

Niemcy zostali mistrzami Europy do lat 21. W niedzielę reprezentacja prowadzona przez Stefana Kuntza pokonała w finale rówieśników z Portugalii (1:0). Dla Kuntza, który prowadzi niemiecką kadrę od niespełna pięciu lat, to już trzeci finał i drugi triumf w MME.

Tylko trzy celne strzały do przerwy. To nie było spotkanie, które wyjątkowo dobrze się oglądało. Ale tak było przed przerwą, bo druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Niemcy już w 48. minucie wykorzystali niezdecydowanie obrony. Ridle Baku zagrał do wybiegającego na wolne pole Lukasa Nmecha, który z kilku metrów pokonał Diogo Costę. Dla Portugalii, która wcześniej wygrała 12. meczów z rzędu, była to pierwsza sytuacja na tych mistrzostwach, kiedy musiała gonić wynik.

Angielscy kibice znów dali o sobie znać podczas meczu kadry. Angielscy kibice znów dali o sobie znać podczas meczu kadry. "W ich głupotę trudno uwierzyć"

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Niemiec: To wciąż dobra drużyna

- Może nie mamy tak zdolnego pokolenia, jak cztery lata temu, ale to wciąż dobra drużyna. Dobrze zbilansowana, dzięki czemu każdy tutaj czuje się bardzo potrzebny - chwalił przed finałem swoją kadrę Stefan Kuntz, który selekcjonerem reprezentacji Niemiec do lat 21 jest od września 2016 roku. W niedzielę po raz trzeci awansował z nią do finału. I po raz drugi w nim triumfował, bo w drugiej połowie na stadionie w Lublanie nie padło więcej bramek. Niemcy po szybko strzelonym golu nastawili się na kontry. I choć wyprowadzali ich niewiele, to dobrze bronili dostępu do własnej bramki.

Tomasz HajtoHajto skrytykował Zielińskiego i kadrę. "To coś niezrozumiałego". Szybka kontra Bońka

Kuntz po młodzieżowe mistrzostwo Europy z reprezentacją Niemiec sięgał już w 2017 roku (m.in. z Serge Gnabrym, Maximilianem Arnoldem, Janikiem Hagerer czy Thilo Kehrerem). W finale pokonał wtedy Hiszpanów 1:0. Dwa lata później spotkał się z nimi znowu, ale wtedy Hiszpanie to wygrali 2:1.