Niesamowicie długi rzut karny Neymara. Niecodzienna sytuacja [WIDEO]

W piątym meczu eliminacji w Ameryce Południowej do mistrzostw świata w Katarze Brazylia pokonała Ekwador 2:0. Bohaterem gospodarzy był Neymar, który zaliczył asystę i strzelił dosyć szczęśliwą bramkę z rzutu karnego.

Brazylia jest liderem eliminacji w Ameryce Południowej z kompletem zwycięstw. W nocy z piątku na sobotę zmierzyła się z trzecim w tabeli Ekwadorem. Spotkanie okazało się bardzo wymagające dla gospodarzy, którzy przez całą pierwszą połowę bili głową w mur. Goście co prawda nie istnieli w ofensywie, ale dobrze pilnowali dostępu do własnej bramki. W pierwszych 45 minutach Brazylia oddała tylko dwa celne strzały, z którymi poradził sobie bramkarz, Alexander Dominguez.

Iga Świątek gra kolejny mecz w Roland Garros! Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]Iga Świątek gra kolejny mecz w Roland Garros! Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA]

Szczęście Neymara. Uratował go błąd bramkarza

Pierwsze 15 minut drugiej połowy wyglądało bardzo podobnie, aż szkoleniowiec Brazylii, Tito, zdecydował się wpuścić napastnika, Gabriela Jesusa, za pomocnika Freda. Większa siła ognia przyniosła skutek – pięć minut później Brazylia wyszła na prowadzenie za sprawą Richarlisona. To otworzyło Brazylijczykom drogę do tworzenia kolejnych sytuacji, ale prowadzenie podwyższyli w samej końcówce meczu po serii dziwnych zdarzeń.

W 84. minucie faulowany w polu karnym był Gabriel Jesus. Sędzia po weryfikacji VAR, która trwała cztery minuty, podyktował rzut karny dla Brazylii, do którego podszedł Neymar. Piłkarz PSG, który w ostatniej kolejce sezonu Ligue 1 zmarnował rzut karny, znowu się nie popisał. Strzelił lekko i blisko bramkarza, który wyczuł intencje strzelca i złapał piłkę. Sędzia jednak znowu dostał sygnał od arbitrów VAR,

Dopatrzyli się oni błędu Domingueza, który polegał na zbyt szybkim opuszczeniu linii bramkowej. Przypomnijmy, że w momencie strzału jedna noga bramkarza musi mieć styczność z linią. Po kolejnych kilku minutach rzut karny został powtórzony i druga próba okazała się skuteczna. Gol padł dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu, czyli 10 minut po faulu w polu karnym.

Kolejny mecz w eliminacjach do mundialu Brazylia rozegra w środę, 9 czerwca. Potem przyjdzie czas na Copa America, które w ostatnim czasie budzi sporo emocji. Piłkarze Brazylii nie chcą grać na tym turnieju ze względu na ciężką sytuację epidemiczną w kraju.

Awantura po zakończeniu spotkania ŁKS-u z Bruk-Betem Termaliką w Fortuna I LidzeAwantura po kluczowym meczu I ligi! Sędzia stracił kontrolę. Trener wyszedł [WIDEO]