Najszybszy gol w historii Euro U-21! Poznaliśmy finalistów [WIDEO]

Niemiec Florian Wirtz stał się autorem najszybszego gola w historii mistrzostw Europy U-21. A jego zespół w finale turnieju zmierzy się z Portugalią.

Już ćwierćfinały mistrzostw Europy, których gospodarzami są Węgry i Słowenia były pasjonujące. Tylko mecz Holandia - Francja zakończył się w regulaminowym czasie gry, choć Ci pierwsi 2:1 wygrali po trafieniu w 93. minucie Myrona Boadu. Do wyłonienia pozostałych półfinalistów potrzebne były dogrywka (tak Hiszpania wygrała z Chorwacją 2:1 i Portugalia z Włochami 5:3) oraz rzuty karne (w nich Niemcy wygrali z Belgią).

Laporta podjął ostateczną decyzję ws. Koemana. Jest potwierdzenieLaporta podjął ostateczną decyzję ws. Koemana. Jest potwierdzenie

Najszybszy gol w historii Euro U-21

W pierwszym półfinale Portugalia pokonała Hiszpanię 1:0 po samobójczym trafieniu obrońcy Jorge Cuenki. Hiszpanie byli dłużej przy piłce (58-42 proc.), oddali więcej strzałów (12-8), mieli więcej rzutów rożnych (10-3), ale nie potrafili oszukać defensywy Portugalczyków i bramkarza Porto - Diogo Meirelesa Costy. Hiszpanie mogli prowadzić, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, choć Brahim Diaz, napastnik AC Milan, był zahaczany w polu karnym.

Jednym z wydarzeń drugiego półfinału: Niemcy - Holandia był najszybszy gol w historii mistrzostw Europy U-21. Zdobył go Florian Wirtz, pomocnik Niemców, a na co dzień Bayeru Leverkusen po pięknej, zespołowej akcji. Dotychczas najszybszą bramkę w historii strzelił Czech David Rozehnal w 2002 roku w meczu z Włochami.

W ósmej minucie Wirtz idealnie przymierzył przy słupku po strzale z szesnastu metrów.

W 67. minucie kontaktową bramkę strzelił Perr Schuurs, obrońca Ajaxu Amsterdam. Pięć minut później bardzo dobrą okazję zmarnował Myron Boadu. Ten sam zawodnik w końcówce zdobył gola, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W efekcie Holendrzy przegrali 1:2.

Finał Niemcy - Portugalia odbędzie się 6 czerwca w Lublanie.

Wielki pech gwiazdora Liverpoolu! Nie jedzie na Euro 2020Wielki pech gwiazdora Liverpoolu! Nie jedzie na Euro 2020

Najszybsze gole w historii U-21 (za Uefa.com)

29 sekunda: Florian Wirtz (Holandia - Niemcy) - półfinał 2021 rok,

41 sekunda: David Rozehnal (Czechy - Włochy 3:2, złoty gol) - półfinał 2002 rok,

52 sekunda: Martin Cranie (Anglia - Szwecja 5:4 po rzutach karnych) - półfinał 2009 rok,

53 sekunda : Fabian Frei (Szwajcaria - Islandia 2:0) - faza grupowa, 2011 rok,

53 sekunda: Patryk Lipski (Polska - Słowacja 1:2) - faza grupowa, 2017 rok.