Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oni jeszcze nie wiedzieli. Gwiazdy Wieczystej wyśmiewały Smudę. "Patrzy i mówi: k***a"

Sławomir Peszko i Radosław Majewski jeszcze niedawno wyśmiewali się z Franciszka Smudy, opowiadając o nim anegdoty w jednym z filmików na kanale "Foot Truck" na YouTube. Wtedy nie mogli jeszcze przypuszczać, że kilka dni później pojawi się informacja, że były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi ich od lipca w Wieczystej Kraków.

Wielu kibiców w środę mogła zdziwić informacja o zwolnieniu z Wieczystej Kraków trenera Przemysława Cecherza. Szkoleniowiec poprowadził bowiem drużynę w 22 ligowych spotkaniach i żadnego z nich nie przegrał, ani nawet nie zremisował.

Zobacz wideo "Gwiazdy tu jeszcze przyjdą i to dobre". Kulisy meczu Wieczystej Kraków

Franciszek Smuda nowym trenerem Wieczystej! Peszko i Majewski nabijali się z niego, nie wiedząc, że niedługo będą z nim pracować

Już dzień później poinformowano jednak, że trenerem klubu grającego w krakowskiej okręgówce zostanie Franciszek Smuda, który obejmie drużynę od 1 lipca. Co ciekawe, w niedawnym filmiku na kanale Foot Truck piłkarze Wieczystej - Sławomir Peszko i Radosław Majewski zostali poproszeni o przytoczenie anegdot z postaciami, które pojawią się na ekranie w trakcie kręcenia odcinka. Wtedy szkoleniowcem ich drużyny był jeszcze Cecherz. 

Oficjalnie: Wielki powrót Franciszka Smudy na ławkę trenerską! Co za hit!Oficjalnie: Wielki powrót Franciszka Smudy na ławkę trenerską! Co za hit!

- Ja pie****ę! - zareagował Sławomir Peszko, gdy zobaczył zdjęcie Franciszka Smudy. Powiedział to oczywiście w dość charakterystycznym dla szkoleniowca stylu. - Ja go spotkałem w samolotach, jak leciałem na wakacje do Grecji i grałem z nim w "Quizie Pod Napięciem" raz. Nic nie wiedział - opisał Radosław Majewski. - Ja wchodzę na Skybox na finale Pucharu Polski i widzę "Franza", jak siedzi. Pytam "czy to jest ten Franz Smuda, który wyp******ił mnie z kadry?!". A on mówi "Szpaczek, ty mi nawet tutaj nie odpuścisz" - dodał Peszko.

 

Wieczysta Kraków bez trenera! Mimo że wygrali wszystkie 22 meczeWieczysta Kraków bez trenera! Mimo że wygrali wszystkie 22 mecze

Majewski: Smuda widzi, patrzy i mówi "K***a, jak ty będziesz biegał taki tłusty zaraz"

- Byliśmy na kadrze w USA, w Chicago i szliśmy gdzieś na obiad. Przed posiłkiem jakieś orzeszki sobie leżały i rodzynki. Ja sobie wziąłem dwa-trzy, bo jakiś głodny byłem przed obiadem. Byliśmy po porannym rozruchu i on to widzi, patrzy i mówi "K***a, jak ty będziesz biegał taki tłusty zaraz". Ja odrzuciłem to od razu, nie wiedziałem co zrobić, zwariowałem - przytoczył Majecki i dodawał jeszcze o czasach, gdy Smuda dzielił reprezentację Polski na dwa zespoły - "naszych" i "waszych", przy czym w tym drugim grali zawsze słabsi zawodnicy. Bardzo denerwował się, gdy wygrywał drugi zespół. - Czasem stawiał Grześka Sandomierskiego (bramkarza) na atak i mówił "Ty jesteś z nami" - opisywał Majewski. 

"Złoty trójkąt" wszedł do gry. Oni są wielkim faworytem Euro 2020! Kompletna dominacja

Wieczysta Kraków to zespół gwiazd grający w lidze okręgowej. Poza Peszką i Majewskim z zawodników z ekstraklasową przeszłością jest tam choćby Michał Miśkiewicz. Niedawno pojawiały się pogłoski o ofertach dla popularnych zagranicznych zawodników. Wśród nich mieli być Wesley Sneijder i Lukas Podolski. - Jedyne obawy były przed głupimi komentarzami, ale takie zdarzały się, nawet gdy grałem w ekstraklasie - mówił Sławomir Peszko o swoim transferze do Wieczystej w reportażu dziennikarza Sport.pl, Krzysztofa Smajka.

Więcej o: