Legendarny polski klub odradza się po upadku. Awans w imponującym stylu

Piłkarze Ruchu Chorzów po dwóch latach przerwy znów zagrają na boiskach drugiej ligi. Awans wywalczyli po środowej wygranej z Miedzią II Legnica 4:0.

Ruch Chorzów to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Wraz z Górnikiem Zabrze zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najwięcej zdobytych mistrzostw Polski. Chorzowianie sięgali po nie czternaście razy (najwięcej, piętnaście - Legia Warszawa).

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Awans w imponującym stylu

Ruch Chorzów jeszcze w sezonie 2016/2017 grał w ekstraklasie. Potem w trzech kolejnych sezonach zaliczali spadek i wreszcie wylądowali w trzeciej lidze. W tym sezonie awans wywalczyli już trzy kolejki przed końcem. W dodatku w imponującym stylu, bo pokonując Miedź II Legnica 4:0 (gole zdobyli Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kulejewski, Tomasz Wójtowicz i Jakub Siwek), odnieśli szesnaste zwycięstwo z rzędu! Chorzowianie w 33 spotkaniach odnieśli 29 zwycięstw, a drugą w tabeli Polonię Bytom wyprzedzają o dwanaście punktów. - Niebiescy. Meldujemy wykonanie zadania - napisał trener Łukasz Bereta na swoim profilu na Twitterze.

To pierwszy awans Ruchu do wyższej klasy rozgrywkowej od czternastu lat. Najlepszym ich strzelcem jest Mateusz Idzik, który dotychczas zdobył 20 bramek i zajmuje trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych w lidze.

Więcej o: