Kolejny Polak może trafić do drużyny Krychowiaka i Rybusa

Miniony sezon był dla Przemysława Wiśniewskiego prawdopodobnie ostatnim w barwach Górnika Zabrze. Według rosyjskiego portalu Championat.com 22-letnim obrońcą zainteresowane są dwa kluby tamtejszej Premier Ligi - Lokomotiw Moskwa i FK Krasnodar.

Kontrakt Przemysława Wiśniewskiego z Górnikiem Zabrze kończy się w czerwcu 2022 roku. Najbliższe okienko transferowe jest więc prawdopodobnie ostatnią okazją dla klubu z Zabrza na zarobienie na młodym obrońcy. 22-latek w ubiegłym sezonie był jednym z podstawowych obrońców drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza. W sumie rozegrał 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. W sumie skompletował ponad 2800 minut. 

Zobacz wideo Ile podczas pandemii zarobiły kluby Ekstraklasy? [Studio Biznes]

Rosjanie zainteresowani Przemysławem Wiśniewskim. Może dołączyć do Krychowiaka i Rybusa

Wygląda jednak na to, że miniony sezon był dla Przemysława Wiśniewskiego ostatnim w barwach Górnika Zabrze. Według doniesień portalu Championat.com 22-letnim obrońcą są zainteresowane są dwa kluby rosyjskiej Premier Ligi - Lokomotiw Moskwa i FK Krasnodar. Piłkarzem zainteresowane mają być także kluby z Niemiec. 

Maciej Skorża o planach letniej przebudowy Lecha Poznań: Trochę mi tego brakujeMaciej Skorża dostał potężną władzę w Lechu Poznań. "Mam decydujący głos"

W Lokomotiwie Wiśniewski spotkałby się z dwoma reprezentantami Polski - Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem. W dodatku w drużynie prowadzonej przez Marko Nikolicia 22-latek miałby szansę na grę w europejskich pucharach. Lokomotiw zajął w ubiegłym sezonie 3. miejsce lidze i ma zapewniony udział w fazie grupowej Ligi Europy. Krasnodar radził sobie dużo gorzej, bo uplasował się dopiero na 10. pozycji, ale w zespole Wiktara Hanczarenki Polak miałby dużo większe szanse na grę w podstawowym składzie. 

Legia Warszawa ma nowy cel transferowy! Niedawno stracił miejsce w kadrze PolskiLegia Warszawa ma nowy cel transferowy! Niedawno stracił miejsce w kadrze Polski

Górnik Zabrze w minionym sezonie zajął dopiero 10. miejsce w ekstraklasie i latem czeka go rewolucja. Z klubem po pięciu latach pożegna się prawdopodobnie trener Marcin Brosz, którego ma zastąpić Jan Urban. Drużynę ze Śląska opuścił już także jeden z zawodników. 27-letni obrońca Michał Koj związał się z Koroną Kielce. 

Więcej o: