Manchester City mistrzem Anglii! Leicester wygrało na Old Trafford

Manchester City zapewnił sobie siódme w historii klubu mistrzostwo Anglii! Wszystko za sprawą wtorkowej porażki Manchesteru United, który uległ na własnym stadionie Leicester City 1:2.

Po przełożeniu meczu z Liverpoolem na czwartek 13 maja stało się jasne, ze Manchester United musi rozegrać trzy ligowe spotkania w ciągu 7 dni. Będąc pewnym awansu do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na wystawienie przeciwko Leicester City aż dziesięciu rezerwowych. W ten sposób szansę debiutu w Premier League dostali tacy zawodnicy, jak Amad Diallo czy Anthony Elanga. Gonienie prowadzącego Manchesteru City, który w razie porażki United zapewniało sobie mistrzostwo Anglii, zeszło na dalszy plan.

Wciąż walczące o grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie Leicester City, mimo słabszej dyspozycji w ostatnich dniach, chciało ten fakt wykorzystać i rozpoczęło ten mecz z wysokiego "C". Już w 10. minucie gry po dośrodkowaniu Youriego Tielemansa wspaniałym strzałem z woleja popisał się Luke Thomas, trafiając w samo okienko bramki Davida de Gei.

Na odpowiedź United nie trzeba było długo czekać, bo już pięć minut później asystę Amada Diallo wykorzystał Mason Greenwood, doprowadzając do wyrównania.

Po pierwszej nudnej połowie, w drugiej przewagę wreszcie osiągnęło Leicester. Najpierw stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Kelechi Iheanacho, który przegrał pojedynek z Davidem de Geą. W 66. minucie drużyna Brendana Rodgersa wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marca Albrightona efektownym uderzeniem głową popisał się turecki stoper Caglar Soyuncu.

Sir Alex FergusonSir Alex Ferguson otarł się o śmierć. "Przygotuj się na najgorsze"

Mimo wprowadzenia na plac gry z ławki rezerwowych Marcusa Rashforda, Edinsona Cavaniego i Bruno Fernandesa, piłkarze United nie zdołali już pokonać Kaspera Schmeichela. Leicester City pokonało na wyjeździe Manchester United 2:1 i wywalczyło bezcenne trzy punkty w walce o czołową czwórkę.

Manchester City mistrzem Anglii!

Tak wynik przypieczętował siódme w historii klubu mistrzostwo Anglii dla Manchesteru City, piąte w erze szejków i trzecie za kadencji Pepa Guardioli. Drużyna hiszpańskiego menedżera po 35 kolejkach ma 90 punktów i o dziesięć wyprzedza drugi Manchester United.

Po rocznej przerwie, tytuł mistrzowski wraca na Etihad Stadium, bowiem City było najlepsze także w 2018 i 2019 roku. W poprzednim sezonie z kolei mistrzostwo przypadło Liverpoolowi. Manchester City do mistrzostwa Anglii i Pucharu Ligi Angielskiej może dołożyć także Puchar Europy. W finale, który odbędzie się 29 maja, zespół Guardioli zmierzy się z innym angielskim klubem - Chelsea