Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Andres Iniesta podpisał kontrakt do 2023 roku

Andres Iniesta nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Jego aktualny klub Vissel Kobe za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował, że hiszpański piłkarz przedłużył we wtorek 11 maja, w dniu swoich urodzin, kontrakt z japońskim zespołem do 31 stycznia 2023 roku.

W przeszłości pomocnik był piłkarzem Barcelony, z którą święcił największe triumfy w klubowej piłce, wygrał m.in. cztery razy Ligę Mistrzów, dziewięć mistrzostw Hiszpanii, sześć Pucharów Hiszpanii oraz trzy KMŚ. Od 2018 roku Iniesta gra w Vissel Kobe. Japoński klub w specjalnym komunikacie przekazał, że 37-latek dalej będzie jego piłkarzem. "Dzięki przedłużeniu umowy będziemy kontynuować projekty, nad którymi pracowaliśmy z Rakuten Group Co., Ltd. i Vissel Kobe od momentu dołączenia do nas przez piłkarza w 2018 roku" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Zobacz wideo Iniesta o Pedrim: "Ma kolosalny potencjał i wspaniałą przyszłość w Barcelonie"

Germany Bundesliga SoccerBayern Monachium już negocjuje! Nagelsmann chce piłkarza Liverpoolu

Iniesta zostaje na dłużej w Japonii. Sprawił sobie prezent na urodziny

Iniesta 11 maja skończył 37 lat i sprawił sobie prezent na urodziny, decydując się na prolongatę kontraktu z Vissel Kobe aż do 31 stycznia 2023 roku. 

Japoński zespół wiadomość o pozostaniu Iniesty ogłosił w nietypowy sposób, przedstawiając ją za pomocą specjalnego loga w kształcie ósemki, a więc numeru, z którym na plecach gra Hiszpan i napisem: "Here to Stay", co znaczy "zostać tutaj". "Kontakty z Iniestą, Vissel Kobe i kibicami będą nadal łączyć się i rozszerzać na Japonię i cały świat" - brzmi dalsza część komunikatu opublikowana przez klub.

Nagły zwrot akcji ws. Łukasza Piszczka? Nagły zwrot akcji ws. Łukasza Piszczka? "Nie wykluczam zmiany komunikatu"

Iniesta po odejściu z Barcelony w 2018 roku odszedł do Vissel Kobe, gdzie zaaklimatyzował się na dobre. Dla azjatyckiego klubu strzelił już 16 bramek i dołożył do tego 18 asyst w 77 meczach. W przeszłości Iniesta cieszył się również z sukcesów w barwach reprezentacji Hiszpanii. Zdobył z nią dwa tytuły mistrza Europy - 2008 i 2012 rok oraz jeden mistrza świata w 2010 roku.